Bez sąsiada się nie wybudujesz. Ekspert ostro: To rozreguluje rynek

| Aktualizacja:

Jeżeli działka nie graniczy z inną już zagospodarowaną, postawienie na niej domu będzie niemożliwe. Podobne ograniczenie będzie dotyczyć terenów, gdzie jest wyłącznie droga czy las.

wróć do artykułu
  • ~mryt
    (2017-10-09 07:09)
    a dlaczego wydumany ład przestrzenny ma byc wyzsza wartoscia niz dysponowanie swoja wlasnoscia?
  • ~Hrabia
    (2017-10-09 07:57)
    Ponoc Prl to byl komunizm. Hm. To jaki ustruj jest dzisiaj skoro praktycznie niczego nie wolno nawet korzystac ze swojej wlasnosci bez zgody urzedasa.
  • ~Janosik
    (2017-10-09 08:17)
    Skoro sądy miały takie orzecznictwo że się dało budować dalej niż na sąsiedniej działce, to sądy są mądrzejsze niż jacyś po...ni posłowie którzy wprowadzają swoje chore wizje w życie. Jeśli tak ma być, to jedyne sensowne wyjście w tym przypadku, nakazać każdej gminie zrobienie MPZP na cały terenie i może będzie trochę normalności. Chociaż i tak w to nie wierze.
  • ~Investor
    (2017-10-09 08:48)
    Sąsiad ma mieć zdolność...... na jakiś czas by kupić nieruchomość za 2.50zł bez zdolności i zatrudnienia..... ale z szansą dalszego utrzymania prze sąsiada...... jaki ten PRL był uzdolnionym wchodząc do jeuropy
  • ~qqq
    (2017-10-09 09:55)
    Elektorat PiSu to lumpenproletariat, który problemu z działkami nie ma, bo żyje z tego co rząd innym odbierze, zatem poparcie PiSowi nie spadnie.
  • ~waldi
    (2017-10-09 10:24)
    I bardzo dobrze !... inwestorzy powinni mieć jeszcze zgodę biskupa, po uprzednim dokonaniu 10 procent wpłaty wartości inwestycji na konta parafii !... macie to czego chcieliście !... tak wygląda pisowski "raj "... ;)
  • ~md
    (2017-10-09 10:52)
    Nawet w Krakowie i Warszawie kiedyś musiał powstać ten pierwszy dom, który nie graniczył z innym. Było to wieki temu, ale jednak. Ciekawe jaki jest prawdziwy cel tej bredni.
  • ~Nan
    (2017-10-09 11:13)
    Brak słów na ich głupotę Sku........ny . Ciemnota i patologia nie ma działki bo wszystko przepije za 500÷
  • ~bertsi
    (2017-10-09 11:32)
    Domy powinny powstawać jedynie na działkach z mediami, zwłaszcza z kanalizacją. Przydomowe oczyszczalnie, które obecnie są oczyszczalniami jedynie z nazwy, powinny być kontrolowane bez uprzedzenia co najmniej dwa razy w roku. Podobnie z szambami. Ponadto, czy to rządu wina, że gminy nie uchwaliły planów zagospodarowania? Jeżeli jest plan, to można budować nawet, gdy w pobliżu nie ma żadnego budynku. Jak budowano Kraków na prawie niemieckim, to najpierw wytyczono ulice i określono jakie domy mogą powstać. Nie można było budować inaczej
  • ~emma
    (2017-10-09 13:10)
    fake news
  • ~C#@12yt
    (2017-10-09 13:44)
    Nie pobuduję bo sąsiad jeszcze nie pobudował. Sąsiad nie pobuduje bo ja jeszcze nie pobudowałem. Przepis faktycznie będzie blokował jakąkolwiek budowę w nowym terenie.
  • ~Nan
    (2017-10-09 14:08)
    Kler może sprzedawać ziemię a uczciwy człowiek nie może na swojej ziemi postawić domu . Co za buraki!! A co kiedy załatwisz warunki zabudowy i zachorujesz na dwa lata(operacja i rehabilitacja) Wtedy jeszcze raz za wszystko trzeba zapłacić . Będziecie płakać i płacić wyborcy pis .MMoże kiedyś zrozumiecie o co chodzi 😡
  • ~T
    (2017-10-09 14:35)
    Nie ma o co się martwić. Już dotychczas zgłoszone "nowe" regulacje czyli konieczne akty prawne grubo przekraczają "przerobowe" możliwości tego rządu. A na "horyzoncie zdarzeń" wyłaniają się dziesiątki nowych planów, zamiarów, problemów. Sprawy na dziesięciolecia. A czasu dwa lata. "Normalnego" czasu.
  • ~SLAW
    (2017-10-09 16:26)
    ja bym się nie podniecał. Jak uchwalą to będzie dyskusja. Takie durne pomysły co roku powstają niezależnie od partii piszą to podopieczni izb inżynierów, architektów, czy urzędasy czy nadzór budowlany. Każdy coś chce poprawić .... o jednym gadają a drugie robią , więc dajcie sobie na wstrzymanie. A sprawę zostawić uprawnionym zainteresowanym co uczestniczą w procesie projektowym.
  • ~SLAW
    (2017-10-09 16:39)
    a o zwiększeniu uprawnień nadzoru budowlanego nikt nic nie doczytał?.... Nadzór będzie mógł wywrócić inwestycje do góry nogami po wybudowaniu podważając nawet same PnB, a czepiając się zgodności projektu z przepisami, wszelkimi WT .... do tej pory kompetencje sięgały do sprawdzenia zgodności z PnB... czyżby szykowało się nam likwidowanie wydziału architektury wydającego PnB jako zbędnego , gdy ich decyzje może podważyć Nadzór Budowlany?
  • ~Basia
    (2017-10-09 17:14)
    No wreszcie ktoś zaczyna myśleć. Brawo, może jeszcze wrócą do łask urbaniści i zrobi się normalnie, a w miastach będzie można oddychać wentylowanym powietrzem.
  • ~Rysiek
    (2017-10-09 19:44)
    No brawo, powinni ogłosić konkurs w Ministerstwie na najbardziej kretyński przepis.Jeszcze przez dwa lata rządów to się dowiem w kościele, że stawianie chałupy z betonu to grzech.
  • ~Xenon
    (2017-10-09 23:12)
    Brawo!Gdyby PiS rządził w Ameryce, to USA by nigdy nie powstały, bo jak imigranci przybywali do Ameryki, to nie było tam ani jednego domu:) Brawo PiS - bezmózgowcy!
  • ~wnuk.
    (2017-10-10 00:08)
    A mieli ułatwić przepisy dotyczące budowy domów tak by bez problemu można było budować a teraz odwrotnie zaostrzają przepisy.
  • ~Nan
    (2017-10-10 07:04)
    Cekawa jestem kto tym razem Z PiS chce zrobić przewałkę i o co tu chodzi. ..Juz Szyszko zrobił ustawę o wycinkę drzew, Tadzio ojciec wszystkich ojców dostał 19,5 bańki , za chwilę abonament TVP w pit.Obrót ziemia przez kościół itd...itd... złodziejstwo w biały dzień

Może zainteresować Cię też: