Przekształcenie użytkowania wieczystego - ostatnia chwila na bonifikatę [PORADNIK]

| Aktualizacja:

Pozbycie się problemu użytkowania wieczystego za kilkadziesiąt czy kilkaset złotych? To możliwe, ale trzeba się spieszyć, bo o tym czy będziemy musieli zapłacić za 2019 rok normalną stawkę czy obniżoną zależy kiedy zgłosimy chęć skorzystania z bonifikaty, a tytułów do niej jest przynajmniej kilka.

wróć do artykułu
  • ~zainteresowany
    (2019-11-08 14:17)
    A w Goleniowie czas ucieka i zobaczymy jak bedzie władza samorzadowa może zdąży do końca roku z tym przepisem.
  • ~Interpetacje.
    (2019-11-09 08:17)
    Ciekawe ile gmina Bytom Śląskie ma upustu na przekształcenie, bo są różne interpretacje.
  • ~Old 65
    (2019-11-09 09:57)
    Obawiam się, że gminy zrobią wszystko, aby nie stracić na tej operacji. Opłatę za użytkowanie wieczyste zastąpią podatkiem. Na razie cisza. Kończy sie rok i nic sie nie dzieje. Brak informacji. Czy rok to mało, aby w małej gminie przekształcić użytkowanie wieczyste na własność ?
  • ~jarek
    (2019-11-09 15:14)
    A co z NIEUREGULOWANYM PRAWEM WŁASNOŚCI w bardzo wielu spółdzielniach mieszkaniowych? Od lat lokalne władze wykonywały UNIKI, żeby tych spraw nie UREGULOWAĆ PRAWNIE. Co maja robić ludzie, którzy mieszkają w takich mieszkaniach z nieokreślonym statutem własności gruntu? To jest BARDZO DUŻY PROBLEM, a jest o tym CISZA!!!
  • ~E.K
    (2019-11-09 21:33)
    A co z dzialkami bez budynków mieszkalnych, może ktoś coś wie
  • ~qaduq
    (2019-11-10 11:11)
    Stolica zastosowała już metodę opóźnienia procesu przeksztalceń. To dobry sposob na zyskanie poparcia przez mieszkańcow objetych przeksztalceniem, ktorzy są przesuwani na kolejne terminy. Potrzebna dodatkowa "Lex Varsovia" przedłużająca terminy dla stolicy. Sama statystyka potwierdza, że przy tej obsadzie kadrowej i obstrukcji urzędników na zlecenie stołecznej władzy. żaden termin nie zostanie dotrzymany.
  • ~A garaż?
    (2019-11-10 14:46)
    Czy ktoś wie?
  • ~Cichy Mieszkaniec