Właściciele mieszkań i deweloperzy mogą otwierać szampana. "Kawalerki nawet o 31 proc. w górę"

| Aktualizacja:

W Sylwestra deweloperzy i właściciele nieruchomości będą mieć powody do świętowania. Jak wynika z danych najpopularniejszego serwisu nieruchomości – Otodom, ceny mieszkań w 2018 rosły we wszystkich największych miastach. Zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym jest nawet o 15 proc. drożej niż jeszcze w styczniu 2018.

wróć do artykułu
  • ~Znafffca
    (2018-12-31 13:47)
    Brać na pniu! Taniej nie będzie! Kto nie kupił przegrał życie! - tip, itd... To już wszystko było, niestety. Tymczasem na giełdzie spólki deweloperskie od pól roku ida systematycznie w dół. powtarza się schemat z 2008 roku. Najpierw rosły duże miasta, potem gdy one wyhamowały, to rosło w mniejszych miastach. W miedzyczasie spólki deweloperskie szły w dół. jako koniec wzrostów oceniam końcówke 2019 roku maks rok 2020.
  • ~chlop
    (2018-12-31 15:17)
    Dlaczego tylko 31%? a nie 200%-500%,głupich trzeba skubać. Każdy sloik chce mieszkać w dużym mieście. Ugorów na wsi przybywa ,każdy chce być panisko.
  • ~inti
    (2018-12-31 10:27)
    W Krakowie najmniejszy wzrost, bo już teraz ceny są wariacko wysokie. Chyba bardziej się opłaca mieszkać pod miastem i dojeżdżać koleją czy mpk do pracy.
  • ~3krotek
    (2018-12-31 10:11)
    "Miasto Cena w styczniu 2018 Cena w listopadzie 2018 Zmiana Bydgoszcz 154 944 171 527 11% Gdańsk 300 823 392 842 31% Katowice 166 528 180 582 8% Kraków 278 081 306 220 10% Lublin 177 498 182 699 3%" No, toś się redaktorku wysilił tym wklejaniem. Za mało Ci płacą, żeby chociaż byle jak sformatować tabelkę?
  • ~Zepp
    (2018-12-31 10:26)
    Mieszkanie+
  • ~dsa
    (2019-01-04 16:15)
    Tanie j mozna kupic w Niemczech
  • ~metaMorfoza
    (2018-12-31 17:27)
    Myślę, że tak nie będzie. Ceny się utrzymają w rynku uczestniczą zawsze dwie strony kupujący i sprzedający, a w związku z "dobrobytem" obecnym to jednak kupujący mają większą siłę w tej chwili. Ja na szczęście zakup mieszkania mam za sobą. Postanowiłem kupić je w Warszawie na Białołęce w inwestycji Nowy Park - cena bardzo konkurencyjna, dodatkowo całe osiedle zaprojektowane bardzo nowocześnie.
  • ~www
    (2019-01-02 08:35)
    Balonik powoli pęka....
  • ~Gonzo
    (2018-12-31 12:20)
    Ceny mieszkań w Kato są nadal śmieszne.Miasto dynamicznie rozwija sie i przeobraża,,wysokie zarobki,doskonała-najlepsza Pl-infrastruktura.
  • ~Nj
    (2019-01-02 19:24)
    Teraz sie nie kupuje banka napompowana bedzie kryzys do 2 lat i wtedy beda sie prosic deweloperzy wszyscy wiedza ze koszt metra tj polowa kosztow dewelopera czyli jezeli 6000tys krzyczy deweloper to jego koszty tj 3000 kola
  • ~Bogusław Maśliński
    (2019-01-03 21:38)
    Deweloperzy są w niezłym układzie z Morawieckim który przekazuje dla tej prywatnej inicjatywy Siedem miliardów na budowę domów tzw. lokatorskich słono kosztujących. Reklamowo mieszkanie +.
  • ~Ewaaaa
    (2019-01-02 09:54)
    Od stycznia to wszytko zaraz w górę pójdzie. Na szczęście ja 2 lata temu kupiłam mieszkanie od Fabryki Domów i to nie kawalerkę ale 3m i ceny jeszcze nie były takie wysokie. Niedługo a metr będzie trzeba płacić z połowę więcej niż dotychczas.

Może zainteresować Cię też: