Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Rynek mieszkaniowy. Na co uważać przy kredycie hipotecznym?

4 czerwca 2014, 14:52
Zmiana warunków umowy w trakcie jej trwania Ani bank, ani klient nie mogą bez zgody drugiej strony zmienić warunków umowy kredytowej. Nie mogą, chyba że… sama umowa o tym mówi. W okresie walki o klientów banki łapały się różnych sposobów na przyciągnięcie kupujących i jednym z nich było oferowanie niskiej marży, ale tylko przez jakiś czas. Jeśli ktoś zaciągnął taki kredyt to musi pamiętać, że za rok, dwa czy trzy, marża pójdzie w górę, a wraz z nią miesięczna rata. Planując domowy budżet należy w takiej sytuacji uwzględnić właśnie tę wyższą wartość miesięcznego obciążenia.
Zmiana warunków umowy w trakcie jej trwania Ani bank, ani klient nie mogą bez zgody drugiej strony zmienić warunków umowy kredytowej. Nie mogą, chyba że… sama umowa o tym mówi. W okresie walki o klientów banki łapały się różnych sposobów na przyciągnięcie kupujących i jednym z nich było oferowanie niskiej marży, ale tylko przez jakiś czas. Jeśli ktoś zaciągnął taki kredyt to musi pamiętać, że za rok, dwa czy trzy, marża pójdzie w górę, a wraz z nią miesięczna rata. Planując domowy budżet należy w takiej sytuacji uwzględnić właśnie tę wyższą wartość miesięcznego obciążenia. / Shutterstock
D la przeciętnego Polaka kupującego mieszkanie, kredyt hipoteczny jest jedynym sposobem na sfinansowanie transakcji. Ale, jak wskazuje Home Broker, kredyt to nie tylko oprocentowanie i wysokość miesięcznej raty. Oto najważniejsze ryzyko z nim związane.
Reklama
Reklama
Tematy:
ryneknieruchomości pieniądze rynek mieszkaniowy kredyt hipoteczny dom

Powiązane

Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Adam
  2014-06-08 21:16:26
  Właśnie o mieszkanie nie tak trudno co o kredyt najpierw trzeba go dostać, a przejść całą drogę nie jest tak łatwo.
  0
 • ifa
  2014-06-17 17:35:21
  No mi się nie udało dlatego z niecierpliwością czekam na nowy program czyli możliwość wynajęcia mieszkania od skarbu państwa http://poradnikinwestowania.pl/tansze-mieszkanie-wynajmiesz-od-panstwa/
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama