Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Na wynajem lepiej kupować pokoje, nie metry. PRAKTYCZNE RADY

24 stycznia 2014, 12:59
Dobór lokalu kluczem do sukcesu Najprostszym sposobem inwestowania na rynku nieruchomości jest zakup mieszkania na wynajem. Inwestorzy wybierają przeważnie lokale położone w centrum lub przynajmniej dobrze z centrum skomunikowane, co nie znaczy, że inne strategie inwestycyjne nie mogą przynosić zadowalających stóp zwrotu. Podobnie bywa w kwestii wielkości nabywanej nieruchomości. Teoretycznie im mniejsze lokum, tym wyższa potencjalna rentowność i mniejszy problem ze znalezieniem najemcy. Praktyka pokazuje jednak, że odpowiednio dobrane mieszkanie dwupokojowe może generować dla właściciela rentowność zbliżoną do tej, jaką można uzyskać z wynajmu niewielkiej kawalerki
Dobór lokalu kluczem do sukcesu Najprostszym sposobem inwestowania na rynku nieruchomości jest zakup mieszkania na wynajem. Inwestorzy wybierają przeważnie lokale położone w centrum lub przynajmniej dobrze z centrum skomunikowane, co nie znaczy, że inne strategie inwestycyjne nie mogą przynosić zadowalających stóp zwrotu. Podobnie bywa w kwestii wielkości nabywanej nieruchomości. Teoretycznie im mniejsze lokum, tym wyższa potencjalna rentowność i mniejszy problem ze znalezieniem najemcy. Praktyka pokazuje jednak, że odpowiednio dobrane mieszkanie dwupokojowe może generować dla właściciela rentowność zbliżoną do tej, jaką można uzyskać z wynajmu niewielkiej kawalerki / Shutterstock
Najwięcej na wynajmie zyskują właściciele nieruchomości o najmniejszych metrażach, wynika z analizy przeprowadzonej przez Lion's Bank. Rentowność wynajmu mieszkania o powierzchni 30 metrów jest aż o jedną trzecią wyższa niż lokalu 100-metrowego. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?
Reklama
Reklama
Tematy:
mieszkanie wynajmę mieszkanie mieszkanie na wynajem wynajem nieruchomości nierucohmości dom

Powiązane

Reklama

Komentarze (3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • majkono
  2014-03-18 11:39
  To jest dobry okres na nieruchomości, ale na pewno nie tego typu. Znacznie większe możliwości daje teraz inwestowanie w hale magazynowe. Oczywiście mowa o całkowicie innych kwotach, ale to właśnie np. przejęcie hali Jartomu w Wawie jest dobrą inwestycją - nie mieszkania.
  0
  zgłoś
 • kamper
  2014-02-03 11:35
  Odsyłam tutaj - http://hale.jartom.com/nieruchomosci/Hala-na-terenie-parku-magazynowo-produkcyjnego-Warszawa-1577ghhw,61,hale,hp,w,,,-- Nie ma co ukrywać faktu, że w tym momencie ceny na rynku są rekordowo niskie, nie jest łatwo trafić na takie wyceny, ale generalnie, realia inwestycyjne są teraz doskonałe.
  0
  zgłoś
 • natalka
  2014-01-27 12:15
  Wynajmowania to ja mam po kokardy dlatego tera na poważnie wzięłam się za kredyt. Formalności załatwiam w skoku chmielewskiego, co sprawnie wychodzi i mam nazieję że tak zostanie.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama