Pomimo braku rządowego wsparcia przy zakupie mieszkań, deweloperzy nie mogą narzekać na małe zainteresowanie mieszkaniami. Większość największych firm w ostatnich miesiącach odnotowuje rekordowe wyniki sprzedaży. Nabywców przyciągają atrakcyjne ceny mieszkań, szczególnie w porównaniu z ofertami rynku wtórnego, a także liczne promocje.

Reklama

Nie czekając do Nowego Roku na nowy program dopłat pod hasłem ”Mieszkanie dla Młodych”, wiele osób decyduje się na zakup własnego lokalu. Rośnie też liczba tych, którzy w nieruchomościach lokują zgromadzony kapitał.

Serwis Dompress.pl sprawdził, jakie promocje oferują na jesień największe firmy deweloperskie. Poza obniżkami cenowymi, deweloperzy proponują także różnego rodzaju pakiety promocyjne. Popularna staje się również sprzedaż mieszkań z wykończeniem pod klucz.

Promocja goni promocję

Alicja Dolińska - dyrektor działu marketingu i reklamy w firmie Dolcan - zapewnia, że na oddanym do użytku Osiedlu Tęczowym w warszawskich Włochach, przy zakupie mieszkania o metrażu powyżej 80 mkw. klienci mogą zyskać nawet 40 tys. zł.

- Wybrane mieszkania w tej inwestycji oferujemy teraz w cenie 5500 zł za mkw., ale możliwe są jeszcze negocjacje - mówi.

W zależności od metrażu na osiedlach Ogrody Ochota i Skierniewicka City klienci mogą skorzystać z takich pakietów promocyjnych jak wykończenie pod klucz, czy mieszkanie bez VAT, a przy wszystkich metrażach dostać kuchnie w cenie lub roczny czynsz gratis. - We wszystkich warszawskich inwestycjach robimy projekt mieszkania gratis - dodaje.

Jesienne bonusy dla klientów przygotowała także firma Atlas Estates. W listopadzie i grudniu w stołecznej inwestycji ConceptHouse Mokotów w promocji 3 pokoje i świąteczne nas-troje oferuje 20 wybranych apartamentów trzypokojowych w cenach od 6500 zł brutto za mkw. Oznacza to, że kupujący mieszkanie na tym osiedlu mogą zaoszczędzić nawet do 45 tys. zł.

Ci, którzy chcą zainwestować w większe lokale, przebierać mogą w ofercie firmy Ronson. Jak wyjaśnia Andrzej Gutowski - dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development - w oddanych do użytku warszawskich projektach Sakura I na Mokotowie i Verdis I na Woli czteropokojowe mieszkania można teraz kupić z 10 proc. rabatem, w cenie 6600-6800 zł za mkw. W praktyce oznacza to, że mieszkanie o powierzchni 85 mkw., które dotąd kosztowało 620 tys. zł, teraz jest za 570 tys. zł, czyli o 50 tys. zł tańsze.

W cenie dodatkowe bonusy

Reklama

Andrzej Gutowski podkreśla, że promocją objęte są tylko największe lokale, bo w wyniku poprawy koniunktury, mniejsze i najbardziej popularne mieszkania sprzedają się bardzo dobrze i to bez żadnych dodatkowych zachęt.

W listopadowej promocji standardowe wykończenie w cenie mieszkania oferuje też spółka Atal w łódzkiej inwestycji Nowe Polesie II we wszystkich lokalach. Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży w Atal zapowiada przy tym, że już przygotowywane są świąteczne propozycje. - Promocje będą zróżnicowane w zależności od inwestycji. Poza popularnymi wśród klientów bonami zakupowymi, specjalna oferta obejmie miejsca garażowe czy komórki lokatorskie gratis, a także rabaty cenowe na wybrane mieszkania - wymienia.

Atal stworzył również specjalny program wykończenia wnętrz Atal Design. Ten zakłada wykonany na zamówienie projekt łazienki. Klienci mogą wybrać spośród jednego z trzech rodzajów wykończenia: standard (+300 zł za mkw.), Standard Plus (+400 zł za mkw.) oraz VIP (+500 zł za mkw.).

Grupa Developerska Geo proponuje z kolei pożyczki na wykończenie mieszkań. Poza tym, firma przygotowała promocje cenowe w inwestycji Nowy Horyzont we Wrocławiu, w której mieszkania dostępne są teraz już od 4882 zł za metr. Stawki ofertowe spadły też na osiedlu Biała Polana, które firma buduje w Krakowie, gdzie teraz można kupić lokal w cenie od 4977 zł za mkw.

Dla osób zdecydowanych na zakup mieszkania w Krakowie, w kameralnej inwestycji Wężyka 10 w Czyżynach i na osiedlu Borkowska firma Wawel Service ma gratisowe komórki lokatorskie. Jak zapewnia Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service, na osiedlu Borkowska, pierwszej w regionie inwestycji, w której oferowane są tanie w eksploatacji mieszkania energooszczędne, klienci mogą też liczyć na dodatkowo dopłaty do kredytu hipotecznego - w wysokości 11 tys. zł.