Choć do tematu szkła nieraz wracano we wnętrzarskich pismach, projektanci i architekci wciąż zaskakują nas kreatywnością w jego zastosowaniu. Transparentne powierzchnie chronią już nie tylko nasze domy od reszty świata, ale niejednokrotnie z powodzeniem pełnią rolę ścian działowych oddzielających np. łazienkę od sypialni. Nie ma również lepszego sposobu, aby tchnąć nieco przestrzeni w małe mieszkania.

Reklama

Kiedy na niewielkiej powierzchni trzeba zmieścić wiele funkcji, nic nie zaprowadzi lepiej ładu i optycznie nie powiększy wnętrza niż transparentne meble. Teraz, kiedy po zimie wpada do mieszkań więcej światła, dzięki szklanym elementom może być go jeszcze więcej.

Łazienka to królestwo relaksu i dobrego samopoczucia. Powinna więc być urządzona w taki sposób, aby każdy czuł się w niej po królewsku. Do takiego scenariusza z pewnością przybliży nas przezroczysta wanna. Zanurzenie się w Jolie wyprodukowanej przez włoską firmę Regia to przyjemność za każdym razem. Została wykonana ze szkła barwionego na bardzo intensywne kolory (np. niebieski czy też czerwony). Jej wzornictwo i nietypowe rozwiązania przyćmią każdy element w łazience. Najlepiej będzie wyglądać ustawiona na środku pokoju kąpielowego.

Światło we wnętrzach to również duża zasługa przeszklonych drzwi. Marka Villa Glas proponuje rozwiązanie, które w żaden sposób go nie ograniczy. Dzięki technologii łączenia poprzez stapianie szklanych tafli krośnieńska firma uzyskuje niezwykle trwałe hartowane szkło doskonale nadające się nie tylko do produkcji drzwi, ale także przeszkleń, ścianek działowych, plafonów czy też kabin prysznicowych. Bardzo interesująco prezentują się również szklane schody. Zupełnie transparentne stopnie łączone metalowym mocowaniem bezpośrednio ze ścianą doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu i są gwarancją, że klatka schodowa zyska przestrzeń oraz naturalne doświetlenie. Dzięki możliwościom, jakie daje ta technika, można dopasować indywidualnie kolor oraz odcisnąć dowolny wzór.

Praktycznym i pięknym rozwiązaniem, szczególnie do niezbyt dużych wnętrz, również będzie stół Kasteel marki Tonelli. W całości przeszklony blat spoczywa na dwóch podporach kształtem przypominających koziołki. Tym, co odróżnia mebel od innych stołów, są jego nogi wykonane jak cała reszta ze szkła. Połączone są z blatem drewnianymi belkami, które spajają całość i nadają mu pięknego kształtu.

Innym elementem, który z pewnością doda naszemu wnętrzu uroku, jest kolejny szklany stolik kawowy projektu Pierre’a Lescopa. Być może mebel o wdzięcznej nazwie Tim & Mary nie wyróżniałby się niczym specjalnym, gdyby nie to, że wszystkie jego zakrzywienia zaznaczono czerwoną farbą w iście barokowym stylu.