Nowe przedsięwzięcie to ośmiopiętrowy budynek, który powstanie przy ul. Sowińskiego 24, pomiędzy ul. Wolską a ul. Jana Kazimierza. Inwestor zaplanował tam 106 mieszkań o powierzchni 34 – 97 mkw. W ofercie są lokale dwu-, trzy- i czteropokojowe. Całość stanie na parceli liczącej około 2 tys. mkw. Na działce zostaną wygospodarowane plac zabaw dla dzieci, zieleń, mała architektura. Dla mieszkań parterowych przewidziano ogródki o powierzchni 20 – 40 mkw. W nieruchomości znalazło się także miejsce na garaż podziemny.

Reklama

Pod koniec lipca firma uzyskała pozwolenie na budowę. – Po jego uprawomocnieniu się rozpoczniemy sprzedaż mieszkań – zapowiada Magdalena Tomaszewska, dyrektor biura marketingu i sprzedaży Icon Real Estate.

Deweloper prowadzi już rezerwację lokali. Ceny mieszkań w tej inwestycji wynoszą 6,5 – 9,2 tys. zł za 1 mkw. Są to jednak stawki promocyjne obowiązujące dla pierwszych klientów. Icon Real Estate jest w trakcie wyboru generalnego wykonawcy. Według zapowiedzi Magdaleny Tomaszewskiej zostanie on wyłoniony we wrześniu. W tym samym miesiącu rozpocznie się budowa bloku. Obecnie trwają prace przygotowawcze na działce. Zgodnie z harmonogramem budowa zakończy się w I kw. 2013 r.

Inwestycja finansowana jest ze środków własnych dewelopera oraz przez PKO BP. Icon Real Estate prowadzi inwestycje na terenie całego kraju. Firma jest deweloperem m.in apartamentów Za Strugiem w Zakopanem czy inwestycja Villa Hel na Półwyspie Helskim. Z kolei w swoim stołecznym portfolio ma Kamienicę Ordynacka w Śródmieściu.