Główny budynek, który wyrośnie w fazie pierwszej, zaprojektowano w kształcie litery „U”, z frontem od ul. Niemcewicza oraz zielonym ogrodem od drugiej strony. Deweloper zaplanował w nim 70 nowych lokali. Natomiast w fazie drugiej powstaną prostopadłe do ul. Niemcewicza pozostałe dwa mniejsze budynki (łącznie 40 mieszkań).

Reklama

Struktura lokali w inwestycji jest zróżnicowana – od jednego pokoju z kuchnią do penthouse’ów na najwyższych piętrach z widokiem na centrum Warszawy. Nap Invest Group zaoferuje lokale o powierzchni 45 – 200 mkw. Projekt przygotowało warszawskie biuro JEMS Architekci. Budowa pierwszego etapu będzie trwać około 1,5 roku. Jeszcze w trakcie prac nad pierwszą częścią przedsięwzięcia planowane jest uruchomienie prac nad drugim etapem.

– Inwestycja jest obecnie w ostatniej fazie przygotowania, trwa procedura administracyjna związana z wydawaniem pozwolenia na budowę. My z kolei przygotowujemy przetarg na generalnego wykonawcę, który chcemy zakończyć w październiku wyłonieniem firmy – mówi Agnieszka Podbielska z Nap Invest Group.

Za kilka miesięcy

Rozpoczęcie sprzedaży mieszkań ruszy jeszcze jesienią tego roku – na przełomie października i listopada. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych deweloper zapowiada rozpoczęcie prac na przełomie 2011 i 2012 roku.

– Cenę mieszkań podamy wraz z uruchomieniem sprzedaży, teraz jest jeszcze za wcześnie – zaznacza Podbielska. Zdradza przy tym, że firma będzie starała się przyciągnąć klientów specjalnymi ofertami. – Z pewnością będziemy stosować zachęty zakupowe w formie krótkich promocji – precyzuje przedstawicielka dewelopera.

Pieniądze na inwestycję pochodzą częściowo ze środków własnych dewelopera, częściowo zaś z kredytu. Firma nie ujawnia na razie nazwy banku współfinansującego budowę. Osiedle przy Niemcewicza to pierwszy projekt mieszkaniowy Nap Invest Group w stolicy.

Do tej pory firma znana była raczej z działalności w obszarze komercyjnym – jest właścicielem Galerii Rembielińska na Bródnie, niedawno otworzyła także Centrum Zakupów w Zgierzu, a na początku wakacji ruszyły prace nad podobnym projektem w Ząbkach.