Na osiedlu Pasikonik powstanie 16 mieszkań o metrażach 75 mkw. Z kolei Kamyk Zielony będzie dużo większym projektem. W jego pierwszym etapie zaplanowano wybudowanie 34 budynków, czyli w sumie 130 mieszkań. W tym przypadku metraże będą już bardziej zróżnicowane. Lokale będą mieć powierzchnię 47 – 108 mkw.
Reklama
Niezależnie od wielkości mieszkania każde z nich będzie mieć własny ogródek. Projektanci tak zaplanowali układ mieszkań, że zarówno mieszkańcy z parteru, jak i ci z góry będą mieć własną część działki na przestrzeń rekreacyjną. A żaden sąsiad nie będzie wchodził na teren ogródka innego mieszkańca budynku.
Osiedle Kamyk Zielony liczy siedem typów domów. W każdym budynku znajdą się jedynie cztery odrębne mieszkania. Te położone na górze będą mieć dodatkowy balkon i poddasze. Domy w projekcie Kamyk Zielony powstają przy ul. Kamykowej, na działce sąsiadującej z Kanałem Bródnowskim. Z kolei osiedle Pasikonik powstanie przy ul. Lisa Kuli w Markach. Ceny mieszkań zlokalizowanych w obu inwestycjach zaczynają się od 5500 zł za 1mkw., a najdrośze kosztują 6500 tys. zł.
Budynki na Białołęce i w Markach to kolejne projekty Dolcanu realizowane w ramach tzw. osiedli bezczynszowych. Wiosną deweloper rozpoczął budowę inwestycji Rudy Rydz przy ul. Kadrowej w Rembertowie, gdzie powstanie 78 mieszkań.
W planach Dolcana są jeszcze dwa osiedla bezczynszowe. Pierwszym jest Konik Polny przy ul. Lewandów na Białołęce. Powstanie w nim 26 mieszkań w czterech typach domów. Na terenie osiedla zaplanowano także budowę przedszkola. Kolejne przedsięwzięcie to Czerwona Jarzębina, w którym powstanie 46 mieszkań w sześciu typach domów. Osiedle zlokalizowano przy ul. Krośniewickiej na Targówku.
Reklama
Lokale w osiedlach bezczynszowych firmy Dolcan nie mają części wspólnych, tym samym mieszkańcy nie będą zrzeszeni we wspólnocie, jak jest to konieczne w klasycznych budynkach wielorodzinnych. Mieszkańcy płacić mają jedynie koszty faktycznie zużytych mediów, jak energia elektryczna, woda czy gaz, a samodzielny piec grzewczy w każdym mieszkaniu dawać będzie możliwość indywidualnego decydowania o temperaturze ciepłej wody i ogrzewania.