Według danych portalu Tabelaofert.pl na Bielanach dostępnych jest obecnie ponad 600 wolnych lokali. Dla porównania sąsiedni Żoliborz oferuje połowę tej liczby, ale Bemowo kusi już około tysiącem propozycji. Mimo wszystko Bielany to dzisiaj około 5 proc. stołecznego rynku. Oznacza to, że również tej dzielnicy nie ominął ożywiony ruch wśród deweloperów z ostatnich miesięcy. Najpopularniejszym regionem są obecnie okolice Metra Młociny.

Reklama

Przy ul. Nocznickiego nieopodal krańcowej stacji kolejki podziemnej rozpoczęła się właśnie budowa I etapu osiedla Metro Bielany. TK Development docelowo planuje tam 900 mieszkań. Na początek na rynek trafi 136 lokali. Prace zakończą w ostatnich miesiącach 2012 roku. Kilkaset metrów dalej, przy samym wyjściu ze stacji, hiszpański deweloper Grupo Lar rozbudowuje projekt Nowe Bielany. W sprzedaży są jeszcze ostatnie lokale z II etapu, który oddany zostanie jesienią. Trwa już budowa kolejnej fazy. W przyszłym roku firma wprowadzi na rynek ponad 100 nowych mieszkań.

Tuż obok powstaje kolejna duża inwestycja. W połowie przyszłego roku pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do prawie 300 mieszkań w inwestycji Sokratesa Park. Firma oferuje od kawalerek po lokale trzypokojowe o powierzchni 37 – 77 mkw. Dla osób z grubszym portfelem przewidziano natomiast apartamenty czteropokojowe o powierzchni 94 – 117 mkw. z przypisanymi nawet stumetrowymi tarasami.

Niemal równo za rok ukończone zostaną prace w dwóch budynkach Osiedla Wólczańska. Bloki, które stawia Budimex, będą miały wysokość od pięciu do czternastu pięter a mieszkania w nich od jednego do pięciu pokoi. Należy jednak pamiętać, że sama bliskość Metra Młociny nie świadczy o jakości lokalizacji. Stacja jest bowiem położona niemal w bezpośrednim sąsiedztwie huty stali Arcelor Mittal.

Jednak Bielany to nie tylko metro i huta, ale też rozległe tereny wiślane i Las Bielański, które od inwestycji dzieli przysłowiowy rzut beretem. Jest to zaleta północno-wschodniej części dzielnicy. Niezależnie od tego, gdzie wybierzemy nowe lokum, od tego rezerwatu dzieli nas maksymalnie kilkadziesiąt minut drogi.

Na skraju Lasu Bielańskiego inwestuje firma Ronson. Deweloper realizuje tam projekt Imaginarium III. Osiedle liczy zaledwie 45 mieszkań o powierzchni 43 – 126 mkw. i powstaje przy ul. Gwiaździstej.

Nieco dalej na północ realizację osiedla Hill Park Apartments rozpoczyna Marvipol. Projekt zakłada powstanie 25 czteromieszkaniowych domków. Zlokalizowane zostaną na parceli pomiędzy ulicami: Pułkową, Encyklopedyczną i Pasymską. Domy będą miały wyposażenie rodem z filmów SF – klimatyzacją czy alarmem będziemy mogli sterować za pomocą centralnego komputera lub nawet telefonu.

Jeśli zależy nam, by mieszkać nieco bliżej Żoliborza, możemy zdecydować się na kupno lokum na osiedlu Apartamenty Kochanowskiego. Inwestycja położona pomiędzy Kochanowskiego, Broniewskiego a Literacką liczy 176 mieszkań. Zaprojektowany przez JEMS Architekci kompleks czterech budynków kusi nawet 500-metowymi ogródkami na najniższej kondygnacji. Musimy jednak pamiętać, że osiedle położone jest obok głównych arterii komunikacyjnych dzielnicy, jakimi są ul. Broniewskiego i al. Armii Krajowej.