Większość z budynków na osiedlu planowanym przy ulicy Berensona zostanie zrealizowana przy zastosowaniu tradycyjnej technologii. Jeden z obiektów powstanie jednak w oparciu o inną metodę budowy, sprawdzoną przez firmę m.in. w krajach skandynawskich. Ta część inwestycji na pierwszy rzut oka nie będzie wyróżniała się niczym spośród całego osiedla. W rzeczywistości wykonana zostanie w oparciu o gotowe elementy przygotowane w zakładach Unibep.

Reklama

Gotowe elementy, które zostaną zastosowane w jednym z budynków w inwestycji przy ulicy Berensona, są produkowane w zamkniętej hali produkcyjnej, dzięki czemu ich jakość jest niezależna od warunków atmosferycznych. Prace w miejscu powstania budynku w tym przypadku ograniczają się do przygotowania fundamentów, montażu gotowych elementów, wykończenia dachu, wykonania zewnętrznych elementów budynku. Budynki zrealizowane w oparciu o gotowe elementy charakteryzują się wyższym niż w przypadku obiektów murowanych wyciszeniem. Współczynnik przenikania ciepła na poziomie od 0,23 do 0,14 W/m2K (polska norma 0,3 W/m2K) zapewnia z kolei obniżenie kosztów ogrzewania.

Na osiedlu stanąć mają trzykondygnacyjne budynki, zajmujące do 30 proc. procent terenu. Każde ze 166 mieszkań o powierzchni 34 – 82 mkw. będzie dysponowało tarasem lub loggią. Firma planuje zagospodarować wolną na osiedlu przestrzeń, tworząc m.in. dwa place zabaw, ogródki, trawniki i alejki z ławkami.

Unidevelopment chce rozpocząć prace budowlane we wrześniu. Wtedy też ruszy sprzedaż mieszkań. Spółka planuje rozpocząć przekazywanie pierwszych lokali klientom w listopadzie 2012 roku.