Przy ul. Jugosłowiańskiej trwają obecnie prace nad innym osiedlem. Projekt o nazwie Adria wznosi firma Dom Development. Na sąsiedniej parceli na razie cisza, ale ma się to wkrótce zmienić. "Złożyliśmy wniosek o wydanie pozwolenia na budowę dwóch budynków, w których powstanie ponad 200 mieszkań. Prace na działkach przy ul. Jugosłowiańskiej rozpoczniemy niezwłocznie po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę oraz po uprawomocnieniu dokumentów. Obecnie przygotowujemy się do rozpoczęcia procedury wyboru generalnego wykonawcy" - mówi Zofia Egierska, prezes ED Invest.
Reklama
Inwestycja obejmuje budowę dwóch budynków mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 12,5 tys. mkw. oraz lokali usługowych o całkowitej powierzchni użytkowej 1 tys. mkw. Ponadto zaplanowano wewnętrzne patio oraz plac zabaw dla dzieci. Pod budynkami mieścił się też będzie garaż podziemny.
"Projektowanie budynków powierzyliśmy architektom z pracowni Plan & Projekt oraz Baza Architekci. W efekcie powstał projekt kompleksu budynków, które będą miały wysokość 4 – 15 pięter. Nie zależało nam na budowaniu aż tak wysokich gmachów, ale nasza koncepcja wymagała dopasowania do uwarunkowań miejscowych, które otrzymaliśmy, dlatego byliśmy zobligowani do zaplanowania dominanty od strony ul. Jugosłowiańskiej" - mówi Jerzy Dyrcz, wiceprezes ED Invest.
Mieszkania będą miały powierzchnię 30 – 100 mkw. Najwięcej będzie jednak lokali pomiędzy 53 a 63 mkw. "Oferta mieszkań na osiedlu Iskra pojawi się na jesiennych targach nieruchomości" - zapowiada Zofia Egierska. Już teraz wiadomo jednak, ile trzeba będzie zapłacić za lokum na Gocławiu. Deweloper wycenia 1 mkw. na 6,8 – 7,5 tys. zł, a termin realizacji przedsięwzięcia ustalił na II kw. 2013 r.
ED Invest zajmuje się działalnością związaną z przygotowaniem inwestycji, ich realizacją oraz sprzedażą mieszkań, domów jednorodzinnych i lokali usługowych. Firma opracowała i wprowadziła formułę „Deweloper Plus” i od lat realizuje budownictwo wielorodzinne na gruntach powierzonych. Buduje również osiedla domów jedno- i wielorodzinnych na gruntach własnych. Osiedle przy ul. Jugosłowiańskiej deweloper postawi we współpracy ze spółdzielnią mieszkaniową.
Reklama
Do 2011 roku spółka ED Invest wybudowała i sprzedała łącznie 430 mieszkań, 28 lokali użytkowych oraz 73 domy jednorodzinne. W maju 2011 roku deweloper zakończył budowę osiedla Wilga VII zlokalizowanego przy ulicy Nowaka-Jeziorańskiego. Projekt liczy 214 mieszkań i 12 lokali usługowych. W czerwcu natomiast spółka zakończy II etap budowy osiedla segmentów jednorodzinnych Przy Parku w Lesznowoli.