Osiedle Eko-Park jest uważane za jedno z bardziej ekskluzywnych apartamentowców w stolicy. Na jego terenie znajduje się już 11 kompleksów zabudowy, a niebawem powstanie dwunasty. W ramach tego przedsięwzięcia na hektarowej parceli pomiędzy etapami Milonga a Violino powstaną 3 budynki apartamentowe o wysokości 5 – 6 kondygnacji. Kolorystyka elewacji będzie utrzymana w bieli i czerni, z zaznaczonymi elementami z kamienia i szkła.
Reklama
Inwestycja liczy 155 mieszkań o powierzchni 53 – 187 mkw. Najwięcej będzie mieszkań trzypokojowych, choć znajdziemy tam również lokale dwu-, cztero- oraz pięciopokojowe z wyraźnie wydzieloną częścią dzienną i sypialną.
Mimo że mieszkania będą oddawane w standardzie deweloperskim, firma budująca osiedle zapewnia, że lokale zostaną wyposażone w drewniane okna gwarantujące doskonałe doświetlenie każdego z pomieszczeń oraz kamienne parapety. Lokale na ostatnim piętrze będą miały tarasy, które na życzenie mieszkańców mogą zostać przeznaczone na ogród zimowy. Do każdego z mieszkań przypisane jest miejsce parkingowe w garażu podziemnym, a do mieszkań parterowych będą przynależały ogródki. Realizacja projektu potrwa do połowy 2013 roku, a generalnym wykonawcą jest firma RE-Bau.
Zakup lokum na tym osiedlu nie jest jednak tani. Średnia cena za 1 mkw. mieszkania wynosi 16 tys. zł brutto, ale uzależniona jest m.in. od piętra i lokalizacji względem stron świata.
Przedsięwzięcie Eko-Park jest uważane za jedną z bardziej ekskluzywnych enklaw mieszkaniowych w stolicy, o unikatowej architekturze, spójnej zarówno urbanistycznie, jak i stylistycznie. Projekt Eko-Park cechuje wysoki standard wykończenia i dbałości o detal. W częściach wspólnych budynków zostały zastosowane naturalne materiały: szlachetne drewno, naturalny kamień, ceramika i ślusarka aluminiowa. Elementem wyróżniającym są zielone dachy i ogrody na dachach. Wnętrze osiedla wypełniono elementami małej architektury, są to: place zabaw, ozdobne drzewa oraz skwery zieleni i kaskady wodne.
Reklama
Na terenie Eko-Parku funkcjonuje też spora część biurowa, w której ma siedzibę jeden z dużych banków. Koncepcja całego osiedla, jak i jego ostatniego etapu, powstała na deskach pracowni Kuryłowicz & Associates prowadzonej przez Stefana Kuryłowicza, zmarłego tragicznie w ubiegłym tygodniu. To właśnie za projekt pawilonu sprzedażowego inwestycji (w 2003 r.) oraz osiedla Eko-Park (2005 r.) architekt otrzymał nominację do Nagrody im. Miesa van der Rohe, a w 2010 roku osiedle Eko-Park zostało umieszczone na liście 20 najbardziej przyjaznych środowisku inwestycji w Europie.