Przed ponad rokiem firma Magnus Group zakończyła budowę I etapu osiedla Cztery Pory Roku przy ul. Berensona na Białołęce. Powstał wtedy zespół pięciu kameralnych, trzy- i czteropiętrowych budynków. To jednak nie był koniec budowania przy ul. Berensona. Już wtedy deweloper zapowiadał, że w jego planach jest postawienie kolejnych etapów inwestycji, które łącznie mają liczyć 645 mieszkań. Projekt przewidywał docelowo budowę 15 budynków o całkowitej powierzchni 36,5 tys. mkw. Szczegółów dotyczących rozpoczęcia kolejnych faz inwestycji Magnus jednak nie podawał.
Reklama
Przedstawił je niedawno inny deweloper, firma Murapol z Bielska-Białej, który zamierza zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zanim spółka wejdzie na parkiet, zadebiutuje na Białołęce. Murapol zapowiedział, że przy ul. Berensona wybuduje osiedle Cztery Pory Roku składające się z czterech budynków ze 144 mieszkaniami. Ta sama ulica i taka sama nazwa osiedla to nie przypadek. Projekt Cztery Pory Roku jest realizowany w ramach programu partnerskiego przy współpracy Murapolu z Magnus Group.
Na białołęckim osiedlu powstaną mieszkania o powierzchni 40 – 70 mkw. Wszystkie lokale usytuowane na parterze będą miały ogródki o powierzchni wynoszącej do 110 mkw. Natomiast mieszkania na wyższych kondygnacjach będą wyposażone w przestronne balkony bądź tarasy. Ceny lokali wynoszą 6100 – 7250 zł 1 mkw. W skład kompleksu wchodzi również 190 miejsc postojowych w garażu podziemnym, w cenie 23 000 zł za jedno miejsce.
Na osiedlu zaprojektowano również oczko wodne i plac zabaw dla dzieci. Cały kompleks będzie zamknięty. Projekt Cztery Pory Roku przygotowała pracownia Mierzejewski, Kasprzycki, Czaplicki Architekci, a funkcję generalnego wykonawcy pełni Murapol. Planowany czas zakończenia inwestycji to lipiec 2012 r.