Praski kompleks sportowy będzie mieścił się przy gimnazjum przy ul. Afrykańskiej.– To nowa inwestycja. Jej oddanie planowane jest jesienią 2011 r. W tej chwili wydział infrastruktury prowadzi procedurę przetargową wyłonienia wykonawcy – mówi Małgorzata Tytus, rzecznik Pragi-Południe. – Do dyspozycji będą cztery boiska: do piłki nożnej (sztuczna trawa), koszykówki oraz siatkówki. Nie zabraknie także m.in. bieżni czy też miejsca do skoków w dal. Wiele wskazuje na to, że z tych sportowych dobrodziejstw będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy dzielnicy.

Reklama

– Z pewnością boisko będzie dostępne dla mieszkańców, ale to dyrektor szkoły zadecyduje, na jakich warunkach – tłumaczy Małgorzata Tytus. Jeśli przetarg nie zostanie oprotestowany, procedura wyłonienia wykonawcy tej inwestycji powinna się zakończyć w lipcu. Wówczas będzie także znany jej koszt.

Na sport stawia także dzielnica Wawer. – Rozpoczęcie budowy boiska na terenie osiedla Nadwiśle planowane jest w tym roku. W budżecie na 2011 r. jest zarezerwowane 100 tys. zł z przeznaczeniem na prace projektowe – mówi Andrzej Murat, rzecznik Wawra. – Będzie to typowy orlik. W przyszłym roku na jego budowę dzielnica ma 1,4 mln zł, reszta to środki zewnętrzne. Po otwarciu obiekt ma być ogólnodostępny, a więc służyć mieszkańcom pod nadzorem trenerów i instruktorów – dodaje Murat. Aby rozegrać mecz, wystarczy zgłosić się do któregoś z nich. Jeśli nie będą się w tym czasie odbywać zorganizowane zajęcia, będzie można rozpocząć grę.

Rozpoczęcie budowy nowego orlika zależy najpierw od doprowadzenia mediów, a następnie od terminu zatwierdzenia projektu boiska, ogłoszenia i rozstrzygnięcia przetargu na jego wykonanie.