Ruszyła sprzedaż mieszkań w nowej inwestycji realizowanej w Wilanowie przez Sawa Apartments przy udziale spółki BRE Property Partner. Sawa Wilanów będzie kompleksem siedmiu czteropiętrowych budynków, w których oferowane są mieszkania o powierzchni 30 – 150 mkw. z możliwością indywidualnej aranżacji wnętrz.
Reklama
Inwestycja o nazwie Sawa Wilanów to projekt mieszkaniowo-usługowy zlokalizowany u zbiegu trzech arterii: alei Wilanowskiej, ulicy Sobieskiego i alei Rzeczpospolitej. Projekt budowany jest na terenie o powierzchni prawie dwóch hektarów. W ramach całości przedsięwzięcia zrealizowanych zostanie ponad 300 mieszkań oraz kilka lokali usługowych.
Budowa i komercjalizacja projektu odbywać się będzie w trzech fazach. Pierwsza obejmuje realizację około 110 lokali mieszkalnych o powierzchniach 30 – 107 mkw. W zdecydowanej większości będą to dwupokojowe lokale o powierzchni nieprzekraczającej 54 mkw. Mieszkania na ostatnich piętrach będą miały dodatkowo drugi poziom w postaci antresoli, a także tarasy o powierzchni do 40 mkw. Lokale sprzedawane są w cenie 6,6 – 8,4 tys. zł za 1 mkw.
Deweloper zapewnia, że budynki zostaną zrealizowane w podwyższonym standardzie. Część elewacji i części wspólne wewnątrz mają być wykończone w kamieniu naturalnym. Firma deklaruje również zamontowanie drewnianej stolarki okiennej oraz wideofonów. Wewnątrz kompleksu przewidziano dziedziniec z placami zabaw dla dzieci oraz fontanną.
W projekcie przewidziano również portiernię i instalację monitoringu. Pod całym kompleksem zaplanowano garaż podziemny. Autorem projektu osiedla jest Pracownia Plus3Architekci.
Reklama
Inwestorem przedsięwzięcia jest Sawa Apartments Wilanów, której udziałowcami są: właściciel firmy deweloperskiej Sawa Apartments, która zbudowała np. Sadybę Park przy placu Rembowskiego czy apartamentowiec Sawa Mokotów przy ul. Wielickiej, oraz spółka powołana i zarządzana przez BRE Property Partner. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Budizol. Budowa rozpocznie się jeszcze w czerwcu. Pierwszy etap ma zostać oddany do użytku jesienią 2012 r., a całe osiedle do końca 2013 roku.