Business Garden Warszawa to inwestycja składająca się z siedmiu budynków, które powstaną na działce o powierzchni sześciu hektarów zlokalizowanej u zbiegu al. Żwirki i Wigury z ul. 1 Sierpnia. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstaną dwa budynki o przybliżonej powierzchni najmu wynoszącej łącznie 32 000 mkw. Pierwszy budynek oferować będzie około 14 600 mkw. powierzchni biurowej i handlowej wraz z dwustupokojowym hotelem biznesowym i centrum konferencyjnym. Drugi gmach udostępniać będzie powierzchnię biurową wielkości 17 500 mkw. Oba gmachy mają być gotowe w trzecim kwartale 2012 roku. Ale to nie koniec planów szwedzkiej firmy.
Reklama
Łączna powierzchnia inwestycji przy Żwirki i Wigury wyniesie około 90 000 mkw. biur wraz z przestrzeniami handlowo-usługowymi, hotelem, salami konferencyjnymi i pozostałymi udogodnieniami dla użytkowników. Business Garden Warszawa udostępniać będzie około 1500 podziemnych miejsc parkingowych, a także dodatkowe miejsca usytuowane na powierzchni. Również osoby dojeżdżające do pracy na rowerach będą miały możliwość ich parkowania. Budowa kompleksu realizowana jest przez firmę Hochtief Polska, która jest generalnym wykonawcą.
Projekt realizowany jest w myśl zasad certyfikacji LEED – Leadership in Energy and Environmental Design – i będzie się ubiegał o jej otrzymanie. Ten dokument poświadcza między innymi zastosowanie technologii oszczędzania energii, jej ponownego odzyskiwania oraz zastosowania materiałów przyjaznych środowisku. Budynki Business Garden mają być wyposażone w systemy oszczędzania wody i energii, otwieralne okna z systemem żaluzji zewnętrznych oraz systemy wykorzystywania wody deszczowej.
Deweloper zapewnia, że przy projektowaniu inwestycji pracownia JSK Architekci zadbała o odpowiedni dostęp światła słonecznego do budynków, segregację odpadów oraz zastosowanie przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych.
Nietuzinkowe ma być też najbliższe otoczenie nowego kompleksu biurowego. Tereny zielone parku biznesowego przy Żwirki i Wigury mają stanowić 60 proc. powierzchni działki. Dużą ich część zajmie ogród. Zlokalizowany on będzie w środkowej części parceli, między dwiema zwartymi liniami zabudowy. W centralnej części parku biurowego staną też cztery budynki o wyróżniających się, obłych kształtach. Pierzeje: wschodnia i zachodnia, zabudowane zostaną zwarcie budynkami, między którymi zaplanowano niewielkie prześwity.
Reklama
Warszawski Business Garden to część większego projektu, który zakłada stworzenie parków biznesowych również w Poznaniu i we Wrocławiu. SwedeCenter zapowiada, że poznański projekt liczący 80 000 mkw. powierzchni będzie zakończony w 2013 r., a wrocławski (120 000 mkw.) w 2014 r.