Obiekt został zaprojektowany przez biuro projektowe Rafaela de La-Hoz Castanys. Budynek podzielony będzie na segmenty 9- i 8-kondygnacyjne. Powstanie w nim również dwupoziomowy garaż podziemny na 298 stanowisk. Powierzchnie zaprojektowanych mieszkań będą wynosiły 40 – 160 mkw., z czego około 90 proc. stanowić będą lokale 2- i 3-pokojowe. Sprzedażą mieszkań w inwestycji zajmuje się agencja Emmerson. Za 1 mkw. przy Wroniej przyjdzie zapłacić 6849 – 13 186 zł. Przekazanie inwestycji do użytku planowane jest na drugi kwartał 2013 roku.

Reklama

Inwestycja przy Wroniej 45 (znana również jako Oxygen) planowana była przez hiszpańskiego dewelopera GP Investments, który ma również sąsiednią działkę po Browarach Warszawskich. Zaczął on nawet sprzedawać mieszkania w tym projekcie, ale go nie ukończy. Niedawno parcelę wraz z projektem i pozwoleniami zakupił Józef Wojciechowski, stojący na czele J.W. Construction, i to on przez spółkę J.W. Wronia podpisał kontrakt ze spółką budowlaną swojego holdingu.

J.W. Construction Holding uzyskało również prawomocne pozwolenie na budowę Osiedla Światowida na Białołęce. Osiedle będzie się składać z trzech 6- i 9-kondygnacyjnych budynków. W sumie znajdzie się tam 166 mieszkań, a każde wyposażone w balkon, przeszkloną werandę lub loggię. W inwestycji zaplanowano lokale o powierzchniach 30 – 94 mkw. Pod każdym z budynków znajduje się podziemny parking – w sumie 176 miejsc. Zmotoryzowani mieszkańcy będą mogli również korzystać z 34 dodatkowych naziemnych miejsc postojowych. Bezpieczeństwo na osiedlu zapewnią całodobowa ochrona i monitoring. Średnia cena za 1 mkw. lokum wynosi 6200 zł. Lokale mają być gotowe do zamieszkania w grudniu 2012 roku.