Budynek jest wspólną inwestycją Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy i spółki LHI. Zakończenie budowy obiektu zaplanowane jest na lipiec 2011 roku. Początkowe plany zakładały, że powstanie tam dom handlowy z częścią biurową, ale rynek je zweryfikował i Nowy Dom Jabłkowskich będzie głównie biurowcem. Zgodnie z projektem, który powstał w pracowni architektonicznej Atelier 3 Girtler & Girtler, jedynie parter sześciokondygnacyjnego budynku zostanie przeznaczony na powierzchnię handlową, natomiast piętra od 1. do 5. na biura.

Reklama

Ale to właśnie parter wynajęty został jako pierwszy. Urządzi w nim swój salon flagowy Polkomtel, do którego należy sieć Plus. Operator komórkowy zajmie 410 mkw. powierzchni w nowym budynku. Niedługo poznamy zapewne kolejnych najemców.

"Oprócz umowy z Polkomtelem podpisaliśmy też list intencyjny na wynajem całego piątego piętra. Trwają również negocjacje dotyczące najmu pozostałych powierzchni. Niedługo powinni być więc znani kolejni najemcy biurowca" - mówi Robert Mandżunowski, członek zarządu LHI. Wynajęcie powierzchni w budynku, jak przystało na centrum, nie będzie tanie. Za najem 1 mkw. liczyć się trzeba z wydatkiem około 26 euro miesięcznie.

Nowy Dom Jabłkowskich powstaje na działce o powierzchni 742 mkw. w ścisłym centrum Warszawy, przy zbiegu ulic Chmielnej i Brackiej. Jego łączna powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 4500 mkw., pod wynajem przeznaczone jest około 3200 mkw. W budynku zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania techniczne, umożliwiające przyszłym najemcom elastyczną aranżację przestrzeni. Ponadto projekt przewiduje dwie kondygnacje podziemne, na których znajdzie się łącznie 25 miejsc postojowych dla samochodów. Generalnym wykonawcą jest firma Hochtief Polska.

Po zakończeniu budowy Nowego Domu Jabłkowskich LHI planuje kolejną inwestycję w Warszawie. Jej start przewidziany jest na jesień 2011 r. Robert Mandżunowski nie chce jeszcze zdradzać szczegółów tego przedsięwzięcia. Wiadomo na razie, że nowy kilkupiętrowy biurowiec powstanie w centrum. Na kondygnacji -1 oraz na parterze zaplanowana jest powierzchnia handlowa, a na wyższych kondygnacjach będą biura. Pod najem przeznaczono 6 tys. mkw.