Spółka MT Development, budująca osiedle Ożarów City, nie sprzedaje lokali tak jak inni deweloperzy – na metry kwadratowe. Deweloper chciał się czymś wyróżnić i wymyślił... sprzedaje lokale na metry sześcienne. Przy takim sposobie liczenia cena za „metr” na poziomie 1990 zł wydaje się wyjątkowo atrakcyjna.

To jednak czysty marketing. Różnica między M2 a M3 jest zasadnicza. Innymi słowy – liczy się nie tylko powierzchnię lokalu w poziomie, ale i wysokość. Mieszkania na osiedlu mają wysokość 2,8 m, więc cenę za każdy metr sześcienny należy przemnożyć właśnie przez 2,8, a to daje już 5570 zł i znów wracamy do rzeczywistości.

Osiedle Ożarów City jest zlokalizowane przy ul. Parkowej. Pierwszy etap obejmuje cztery czterokondygnacyjne budynki, a w każdym zaledwie osiemnaście mieszkań. Lokale zaprojektowane zostały w metrażach 40 – 74 mkw., wszystkie wyposażone są w widne kuchnie oraz posiadają tarasy i balkony. Uzupełnieniem lokali na parterze są ogródki, nawet do 55 mkw.

Pod budynkami zaplanowano garaż podziemny, a dodatkowe miejsca postojowe przewidziano też na terenie osiedla. Zakończenie pierwszego etapu budowy jest przewidziane na 30 czerwca 2012 roku.