Dlaczego więc druga pula mieszkań weszła do sprzedaży dopiero teraz? Wynika to z przyjętej przez firmę taktyki. Polega ona na tym, że kolejne pule trafiają do sprzedaży dopiero po tym, jak wystarczająco dużo mieszkań z poprzedniego rzutu znajdzie nabywców.

Dostępne w najnowszej puli lokale mają powierzchnię 45,1 – 98,8 mkw. Sprzedawane są w cenie 7065 – 9005 zł za 1 mkw. W II etapie osiedla Saska znajdzie się również sześć lokali użytkowych o powierzchni 57,8 – 106,9 mkw. Mieszkania wybudowane w drugiej fazie II etapu zostaną przekazane do użytku pod koniec III kwartału 2012 roku.

Cały projekt zlokalizowano na 6,5-hektarowej działce przy ul. Bora-Komorowskiego i Rogalskiego na Gocławiu. Przedsięwzięcie obejmie łącznie budowę 1585 mieszkań w 11 budynkach o wysokości od VII do XIV kondygnacji. Wartość całej inwestycji szacowana jest na ponad 700 mln zł. Firma zapowiada, że w części centralnej osiedla powstanie park z poszyciem leśnym, do którego przesadzone zostaną ponad 8-metrowe drzewa o grubości pnia od 35 do 45 cm.

Na osiedlu zaplanowane zostały także place zabaw dla dzieci, ścieżki spacerowe oraz ławeczki rozmieszczone pośród rozmaitych mostków i wąwozów. Osiedle zostało zaprojektowane przez pracownię Hermanowicz Rewski Architekci, natomiast generalnym wykonawcą II etapu jest firma Unibep.

Osoby zainteresowane kupnem mieszkania w nowej inwestycji Dom Development powinny pamiętać, że obok planowany jest przebieg al. Tysiąclecia łączącej Wał Miedzeszyński z Trasą Łazienkowską. Inwestycja z powodu kryzysu została odłożona na bliżej nieokreśloną przyszłość. Warto jednak o niej pamiętać, tym bardziej że jeśli do jej budowy dojdzie, wpłynie to niekorzystnie na poziom hałasu, zwłaszcza w mieszkaniach na wyższych kondygnacjach.