Atlas posiada prawomocne pozwolenie na budowę blisko 20 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej. Początkowo firma rozplanowała 260 mieszkań w dwóch budynkach. Zdecydowała się jednak zmniejszyć powierzchnię lokali. Ostatecznie w inwestycji będą 303 mieszkania. Plany pierwszego budynku są już gotowe, z kolei projekt wykonawczy drugiego powinien być gotowy w połowie kwietnia.

Inwestor zakłada, że sprzedaż ruszy po majówce. Także na maj zaplanowano wybór generalnego wykonawcy. Wbicia pierwszej łopaty można spodziewać się w wakacje. Inwestycja będzie realizowana jednoetapowo, przewidywany termin zakończenia prac to 2013 rok. Zapowiedzi Atlas Estates dotyczące osiedla przy Przasnyskiej pojawiły się już w 2006 roku, ale dopiero na początku 2010 roku firma zdobyła pozwolenie na budowę. Sprzedaż i prace miały ruszyć wkrótce potem. Jednak ze względu na zmiany w kierownictwie spółki, które zaszły na przełomie 2010 roku, firma wstrzymała swoje projekty. Początek 2011 roku to powrót do zapowiedzianych inwestycji.

Na początku marca firma rozpoczęła sprzedaż mieszkań na Mokotowie, w inwestycji Concept House (wcześniejsza nazwa Diamond Apartments), która również miała ruszyć w 2010 roku. Podobnie wygląda sytuacja z III etapem Capital Art Apartments. W marcu 2010 r. deweloper zapowiadał, że prace przy budynkach D i E rozpoczną się w drugiej połowie roku. Ostatecznie firma zakłada, że będzie to jesienią tego roku. Wiadomo już, że inwestycja będzie różnić się od poprzednich etapów. W ofercie znajdą się głównie małe mieszkania liczące nieco ponad 50 mkw. Atlas Estates rozpoczął prace nad projektem na Woli w 2006 roku. Od tego czasu do użytku zostało oddane 214 mieszkań z I etapu inwestycji Capital Art Apartments oraz 300 lokali z II etapu, a także ok. 700 mkw. lokali usługowych.