Bloki wyrosną na działce położonej pomiędzy ul. Jugosłowiańską a Wałem Miedzeszyńskim. Nieopodal znajdują się też estakady mostu Siekierkowskiego. Deweloper kupił ten grunt w 2007 roku od spółki Carrefour Polska. Umowa sprzedaży opiewała na 71 mln zł.Budowa pierwszego etapu osiedla rozpoczęła się przed rokiem. Podobnie jak w przypadku pierwszej fazy, generalnym wykonawcą drugiego etapu została spółka Erbud, która za wzniesienie dwóch budynków zainkasuje 43 mln zł.

Powierzchnia mieszkań dostępnych w rozpoczynanej właśnie części projektu wyniesie 33,6 – 114,2 mkw. Są one dostępne w cenie 7 – 8,6 tys. zł za 1 mkw.Pod obecnym etapem inwestycji znajdzie się jednopoziomowa hala garażowa z dwoma wjazdami. Windy będą do nich zjeżdżały bezpośrednio z pięter mieszkalnych. W hali garażowej będzie w sumie 255 miejsc garażowych: 235 miejsc pojedynczych w cenie 32,5 tys. zł, 20 miejsc pojedynczych ze schowkiem w cenie 36,5 tys. zł. Dodatkowo w hali garażowej oraz na piętrach zaplanowano ogółem 31 komórek lokatorskich w cenie 7,1 tys. zł. Planowane oddanie do użytku II fazy osiedla to IV kwartał 2012 roku.

Na tym jednak Dom Development nie poprzestanie. Na całym osiedlu Adria powstanie w sumie pięć budynków o wysokości od V do XIV kondygnacji. Ma się w nich zmieścić 656 lokali. Autorem projektu osiedla jest pracownia Fajans Ścisło & Partnerzy Arcus. Osoby, które rozważają zakup mieszkania na osiedlu Adria, powinny pamiętać, że tuż przy osiedlu przebiega Wał Miedzeszyński, a nieco na południowy wschód zlokalizowany jest most Siekierkowski będący częścią trasy tranzytowej z Terespola w kierunku Poznania.

Ci, którzy liczą na dobry widok na centrum miasta, powinni zaś wkalkulować w swoje plany inwestycję na sąsiedniej działce. Jeden z warszawskich deweloperów ma bowiem zamiar postawić kilkunastopiętrowy blok niedaleko skrzyżowania Wału Miedzeszyńskiego z ul. Fieldorfa.