"Kilka miesięcy temu podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu budowy Equatora II bez zawartej umowy przednajmu. Ten rzadko występujący na rynku warszawskim, a także regionalnym rynku Europy Środkowo-Wschodniej, precedens pokazuje nasze rosnące zaufanie do poprawy kondycji rynku w 2011 roku i dalej. Obecnie zawarliśmy pierwszą umowę przednajmu na 6 tys. mkw., co dowodzi, że nasze przewidywania co do rynku biurowego były jak najbardziej prawidłowe" - mówi Martin Prokes, reprezentujący Grupę Karimpol.

Reklama

Ton, w jakim wypowiadają się przedstawiciele agencji zajmującej się najmem biurowca, świadczy, że niedługo możemy się spodziewać informacji o kolejnych umowach najmu.

"Dzisiaj trwa realizacja (w budowie jest 9. piętro) z gwarantowanym terminem oddania budynku w październiku 2011 roku. Equator II oferuje jeszcze na wynajem około 15 tys. mkw. powierzchni i jestem pewna, że budynek będzie w pełni wynajęty przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie" - zapewnia Ewelina Kałużna z agencji Jones Lang LaSalle.

Nie wiadomo natomiast, kiedy wystartuje budowa kolejnego biurowca, obok Equatora II. Na działce przy Al. Jerozolimskich zaplanowano bowiem dwa kolejne budynki, które wejdą w skład kompleksu o nazwie Equator Offices. Po jego ukończeniu znajdzie się tam około 80 tys. mkw. powierzchni biurowej w czterech budynkach.