– Podpisanie umowy na finansowanie inwestycji stanowi gwarancję, że projekt powstanie zgodnie z harmonogramem, a pieniądze klientów będą bezpieczne – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

Reklama

W ramach finansowania Rezydencji Biała PKO Bank Polski otworzył dla inwestycji Rachunek Wpływów Wydzielonych (RWW). Jest to system polegający na deponowaniu pieniędzy klientów na rachunku do momentu zakończenia inwestycji, podczas gdy bank wypłaca deweloperowi kolejne transze zgodnie z postępem prac na budowie. Taka procedura usprawnia także pozyskiwanie kredytów na zakup mieszkań przez klientów indywidualnych.

Rezydencja Biała to budynek zlokalizowany przy ul. Białej 3 na bliskiej Woli. W sześciopiętrowym budynku znajdzie się 77 mieszkań o powierzchni 30 – 120 mkw. Większość mieszkań wyposażona będzie w loggię lub balkon, a dla lokali znajdujących się na parterze zaplanowano oddzielone żywopłotami od przestrzeni wspólnej tarasy, które będą częścią zielonych ogródków. Za 1 mkw. deweloper liczy 10 – 15 tys. zł. Mimo że ceny są wysokie, nawet jak na centralną lokalizację, udało mu się już sprzedać ponad 30 proc. mieszkań.

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Markowski Architekci, a generalnym wykonawcą budynku przy Białej jest firma Henpol z Lublina. Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kw. 2012 r.