Villa Poema będzie pięciopiętrowym budynkiem, w którym znajdą się 42 mieszkania. Obiekt o łącznej powierzchni użytkowej 2690 mkw. zaoferuje mieszkania o wielkości 39 – 92 mkw. Na parterze zaplanowano też lokale usługowo-biurowe, które zajmą około 340 mkw. Na ostatniej kondygnacji zaprojektowano wysokie na 3 m apartamenty z obszernymi tarasami lub balkonami wychodzącymi na stronę południową. Apartamenty zostały przystosowane do zainstalowania klimatyzacji. Dla każdego mieszkania przewidziano podziemne miejsce garażowe oraz komórki lokatorskie.

Reklama

Mimo że na placu budowy jeszcze cisza, deweloper rozpoczął juz sprzedaż mieszkań. Ich ceny są one uzależnione od położenia i wielkości lokum i wynoszą 8 – 9 tys. zł brutto za 1 mkw. Droższe są apartamenty na ostatniej kondygnacji. Kosztują one 10 – 11 tys. zł brutto za 1 mkw. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na pierwszą połowę 2011 r., a ich zakończenie na III kwartał 2012 r.

Villa Poema to kolejna już inwestycja, którą realizują deweloperzy na terenie Żoliborza Południowego. Do tej pory rozpoczęły się prace nad osiedlami powstającymi przy ul. Rydygiera, które stawiają firmy Robyg i Turret. Działkami w tym rejonie dysponują też m.in. Acciona, Atlas Estates, Layetana, a po północnej stronie ul. Krasińskiego działkę, na której wyburzany jest biurowiec firmy Ciech, nabył niedawno Mar-vipol. Na wszystkich tych terenach planowane są osiedla mieszkaniowe, w których będzie mogło zamieszkać kilkanaście tysięcy osób.