Prawie wszystkie mieszkania dostępne są w programie "Rodzina na swoim". Wystawione na sprzedaż lokale mają powierzchnię 40,9 – 131,5 mkw. Przeważają wśród nich mieszkania nieduże, a ich średnia powierzchnia wynosi 59,9 mkw. Oferowane są one w cenie 7000 – 9600 zł za 1 mkw. W drugim etapie osiedla Saska Kępa znajdzie się również 9 lokali użytkowych o powierzchni 59,6 – 183,3 mkw.

Reklama

W bliskim sąsiedztwie osiedla znajduje się naturalne jezioro o powierzchni około 2 ha, które Dom Development planuje zagospodarować do potrzeb rekreacyjnych nowego osiedla i obecnych mieszkańców tej okolicy. Firma zapowiada też, że w centralnej części osiedla powstanie las z naturalnym poszyciem, do którego przesadzone zostaną ponad 8-metrowe drzewa o grubości pnia od 35 do 45 cm.

Na osiedlu zaplanowane zostały także place zabaw dla dzieci, ścieżki spacerowe oraz ławeczki rozmieszczone pośród rozmaitych mostków i wąwozów. Całość została zaprojektowana przez pracownię Hermanowicz Rewski Architekci.

Jest wykonawca

Wraz z rozpoczęciem sprzedaży rusza też budowa II etapu Osiedla Saska. Jutro mają się rozpocząć prace budowlane, które jako generalny wykonawca poprowadzi firma Unibep. Pracuje ona również przy realizacji pierwszego etapu przedsięwzięcia, za który zainkasuje 90,6 mln zł. Najnowsza umowa między Dom Development a Unibepem obejmuje wybudowanie 439 mieszkań w ramach drugiego etapu. Za swoje usługi generalny wykonawca ma zainkasować ponad 80 mln zł.

Największa inwestycja

Cały projekt zlokalizowano na 6,5-hektarowej działce przy ul. Bora-Komorowskiego i Rogalskiego na Gocławiu. Nowe przedsięwzięcie obejmie łącznie budowę 1585 mieszkań w 11 budynkach o wysokości 7 – 14 kondygnacji. Wartość całej inwestycji szacowana jest na ponad 700 mln zł.

Przedsięwzięcie podzielono na trzy etapy. W I etapie powstanie w sumie 470 mieszkań, w II – 672 mieszkania, natomiast w ramach III etapu wybudowane zostaną 443 mieszkania. Na Osiedlu Saska dominować będą lokale o niedużej powierzchni. Średnia wielkość planowanych mieszkań to 61,3 mkw.

Osiedle Saska będzie największym projektem mieszkaniowym w historii Dom Development. Największą dotychczas inwestycją spółki było osiedle Marina Mokotów (1500 mieszkań), oddane do użytku w 2005 roku.

Osoby zainteresowane kupnem mieszkania w nowej inwestycji Dom Development powinny mieć na uwadze, że obok planowany jest przebieg al. Tysiąclecia łączącej Wał Miedzeszyński z Trasą Łazienkowską. Inwestycja z powodu kryzysu została odłożona na bliżej nieokreśloną przyszłość. Warto jednak o niej pamiętać, tym bardziej że jeśli dojdzie do jej budowy, wpłynie to niekorzystnie na poziom hałasu, zwłaszcza w mieszkaniach na wyższych kondygnacjach.