Planowane inwestycje mieszkaniowe zlokalizowane będą na dwóch parcelach zakupionych na Mokotowie. – Chcemy wybudować na nich dwa osiedla na 100 – 150 mieszkań każde. Są duże szanse na to, że budowa pierwszego z tych projektów ruszy w przyszłym roku – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes SGI Baltis. Zapowiada on również rozpoczęcie w przyszłym roku realizacji projektu biurowego zlokalizowanego w Śródmieściu. Powierzchnia nowego gmachu ma wynieść około 20 tys. mkw.

Reklama

Obecnie trwają prace projektowe związane z realizacją tych przedsięwzięć. Deweloper zapowiada, że w ciągu pół roku wystąpi do ratusza z wnioskiem o pozwolenie na ich budowę. Planowane inwestycje nie będą jednak debiutem pomorskiej firmy na stołecznym rynku. Przy ul. Bartyckiej na Mokotowie deweloper realizuje obecnie osiedle, na które składać się będą dwa pięciokondygnacyjne budynki. W sumie powstaną w nich 134 mieszkania.

Spółka ukończyła też niedawno budowę biurowca w Al. Jerozolimskich. W tym roku rozpoczęła też budowę biurowca o powierzchni 9,4 tys. mkw. przy ul. Czerniakowskiej. Powstaje on obok ukończonego już przez SGI budynku, w którym siedzibę mają m.in. Ministerstwo Sprawiedliwości i Sąd Okręgowy.

SGI Baltis wraz z Porta Drzwi oraz Invest Komfort tworzy holding Baltis Investment. Porta jest największym w Polsce producentem stolarki drzwiowej, zaś Invest Komfort to deweloper specjalizujący się w budowie luksusowych apartamentów. SGI realizuje obecnie projekty mieszkaniowe i biurowe na terenie całego kraju.