Przedsięwzięcie nosi nazwę Point House. Osiedle zaprojektowano na planie trójkąta. Południowy bok inwestycji sąsiaduje z al. Wyścigową, a wschodni z ul. Pallutha. Część północna działki graniczy z ulicą Rzymowskiego.

Pomiędzy dwoma skrzydłami budynku znajdzie się przestronny dziedziniec z placem zabaw oraz ogródki przynależne do mieszkań na parterze.

W inwestycji znajdzie się 236 mieszkań, 250 miejsc postojowych w dwupoziomowym garażu podziemnym oraz lokale usługowe. Wśród dostępnych mieszkań najmniejsze ma powierzchnię 34 mkw., a największe 123 mkw.

Budynek będzie wyposażony w wentylację mechaniczną z systemem nawiewu świeżego powietrza oraz chroniący przed przegrzewaniem wnętrz system zewnętrznych żaluzji przeciwsłonecznych. W oknach lokali na parterze zostaną zamontowane szyby antywłamaniowe, a w wyższej dominancie od 8 piętra będzie klimatyzacja.

Projekt przedsięwzięcia powstał na deskach pracowni AMP STUDIO. Aby myśleć o zakupie mieszkania w tym budynku, należy przygotować 7725 – 9793 zł na każdy metr.

Firma Unibep przejęła projekt Point House w maju tego roku na mocy umowy z Immofin Management oraz GN Development. Kwota transakcji przekroczyła 5,1 mln zł. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowane jest na I kw. 2012 r.