Budowa miała ruszyć w 2008 roku. Kryzys pokrzyżował te plany. Jednak kilka tygodni temu inwestycja, nosząca nazwę "Ostrobramska 75" i należąca dziś do spółki Nowe Ogrody (jej udziałowcami są Pirelli Pekao Real Estate i międzynarodowy fundusz nieruchomości private equity zarządzany przez Grove International Partners), w końcu ruszyła. Na razie wyburzane są budynki po Przemysłowym Centrum Optyki. Sama budowa ruszy w drugiej połowie roku (wcześniej rozpocznie się sprzedaż mieszkań). Inwestycja będzie podzielona na trzy etapy.

Reklama

Rozpoczyna się tylko pierwszy z nich: powstaną bloki z 431 mieszkaniami o łącznej powierzchni użytkowej ponad 28 tys. mkw., parkingiem podziemnym na 491 aut i lokalami usługowymi na parterze. Na te ostatnie przeznaczono jednak tylko 178 mkw. Budynki będą miały od 5 do 15 pięter. Między blokami znajdzie się miejsce na wewnętrzne uliczki, placyki i dziedzińce z zielenią oraz placami zabaw dla dzieci.

Osiedle Nowe Ogrody będzie miało zarówno słabsze strony, jak i kilka istotnych atutów. Jego podstawowy feler to usytuowanie pośród wielkiego blokowiska i sąsiedztwo dwóch hałaśliwych arterii (Ostrobramskiej i Trasy Siekierkowskiej). Minusem jest także kłopotliwy dojazd autem do centrum - najkrótszy Ostrobramską i Trasą Łazienkowską, które po wytyczeniu buspasa w godzinach szczytu notorycznie się korkują. Ale dojazd, jeśli wybralibyśmy komunikację miejską, jest jednocześnie atutem tej inwestycji.

Przy Ostrobramskiej zatrzymuje się dużo autobusów, w kilkanaście minut dojeżdżających do Marszałkowskiej, placu Na Rozdrożu i stacji metra Politechnika. Alternatywna trasa to przejechanie dwóch przystanków autobusem do Grochowskiej, gdzie można przesiąść się do tramwajów jadących w stronę centrum i Targowej.

Dużym atutem, szczególnie dla miłośników zakupów w wielkich sklepach, jest także sąsiedztwo centrum handlowego Promenada (z multipleksem kinowym), Media Marktu oraz hipermarketu Real z galerią handlową przy Jubilerskiej. Niewątpliwa zaleta to także rozległe tereny zielone po drugiej stronie Trasy Siekierkowskiej.