Sprzedawcami są firma Ghelamco Group, która ukończyła budowę wieży w 2016 r., oraz Madison International Realty, globalna firma Private Equity z sektora nieruchomości.

Reklama

Warsaw Spire Tower (budynek A) ma łącznie 49 pięter i jest najwyższą wieżą biurową w Warszawie. Budynek, z niemal 220-metrową wieżą, ma łączną powierzchnię pod wynajem w wysokości ok. 71.600 m kw., z ok. 65.000 m kw. powierzchni biurowej. Pozostała część przeznaczona jest głównie na cele tzw. retailu.

Jak podano, wieża jest w pełni wynajęta, a średni pozostały okres obowiązywania umów wynosi prawie pięć lat.

- Warszawa jest jednym z najbardziej obiecujących rynków biurowych spośród wszystkich tych, na których funkcjonujemy, ze względu na dynamiczny rozwój i korzystne wskaźniki ekonomiczne - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Oliver Schumy.

Immofinanz podał, że podpisanie umowy ma nastąpić wkrótce, podobnie jak złożenie niezbędnych dokumentów w polskim urzędzie antymonopolowym (UOKiK). Po zatwierdzeniu przez organ antymonopolowy, finalizacja transakcji spodziewana jest w ciągu najbliższych tygodni.

Transakcja zostanie sfinansowana zarówno kapitałem własnym, jak i długiem.

Portfel nieruchomości Immofinanz w Polsce na koniec marca 2019 r. miał wartość księgową 760,3 mln euro. Stanowi to 17,2 proc. łącznego portfela firmy. W jego skład wchodzi 26 obiektów z ok. 377.100 m kw. powierzchni pod wynajem i poziomem komercjalizacji 93,0 proc.