"Zielona Warszawa, betonowy Rzeszów". Mieszkanie blisko zieleni?

| Aktualizacja:

Wśród największych miast Polski, metropolią posiadającą najwięcej zieleni jest... Poznań! Tereny zielone zajmują w tym mieście 20 proc. całej powierzchni. Polacy są skłoni zapłacić więcej za mieszkanie bądź dom, jeżeli znajduje się on w sąsiedztwie zieleni - informują eksperci serwisu Domiporta.pl.

wróć do artykułu
 • ~xxxx
  (2019-05-15 00:18)
  Proszę państwa dane z których korzystacie są niewiarygodne. Dane GUS o terenach zielonych są podważane w świecie naukowym. Metodologia GUS odbiega od rzeczywistości, nie uwzględnia bardzo wielu informacji np. o zieleni na terenach prywatnych i in.. Proszę korzystać z danych Sentinel lub danych BDOT. Sami zauważyliście, że miasta uznane za zielone nie miały dobrych wyników, to właśnie dlatego.
 • ~Mich89
  (2019-05-15 10:18)
  Jak szukałem mieszkania w Warszawie to bardzo mi zależało na zieleni właśnie. Ostatecznie zdecydowałem się na osiedle City Sfera, bo blisko do Parku Szczęśliwickiego :)
 • ~maXYmilian
  (2019-05-20 20:50)
  Jeżeli chodzi o zielone tereny w Warszawie to na pewno Ursynów, Mokotów i Żoliborz. A szczególnie polecam Żoliborz, który jest w moim sercu od dzieciństwa. ;) Wiele się teraz tu dzieje, dlatego moje dzieci również będą tu wychowywane. Wyprowadzamy się już za jakiś czas od moich rodziców i zamieszkmy na swoim - "Dom pod 6" tutaj nasza rodzina znajdzie swoje miejsce :)

Może zainteresować Cię też: