Nieruchomości - znajduje się w Kanadzie, dokładnie w malowniczych okolicach Calgary - trafi w ręce tej osoby, która najlepiej odpowie na jedno pytanie. A brzmi ono: "W jaki sposób przeprowadzka do tego wymarzonego domu z widokiem na jezioro zmieniłaby twoje życie?".

Reklama

Właścicielka posiadłości (pisarka Alla Wagner, która z powodów zdrowotnych musi się z niego wyprowadzić) czeka na maksymalnie 350 słów wyjaśnienia. "Możesz wybrać spośród następujących formatów: list, esej albo kilka luźnych paragrafów. Historia powinna być o tobie i o tym, dlaczego powinieneś wygrać konkurs" – dodaje.

Zgłoszenia, po uiszczeniu opłaty 25 dolarów kanadyjskich, można wysłać na jej adres mailowy.

Konkurs ma potrwać ok. trzy miesiące, choć niewykluczone, że zostanie przedłużony. "Po tym czasie zgłoszenia zostaną opublikowane, a internauci wskażą 500 finalistów. Zwycięzcę spośród nich wybierze specjalne jury", informują media.

Posiadłość tworzy 360-metrowy dom, z działką, winnicą, stawem z widokiem na Góry Skaliste.

"Okazuje się, że pisarka nie chce być stratna na inwestycji. Konkurs zostanie rozstrzygnięty dopiero wtedy, gdy jej konto zapełni się kwotą 1,7 mln dolarów, a więc taką, za jaką początkowo wystawiła dom na sprzedaż", dodają media. "Organizatorzy zastrzegają, że konkurs może zostać anulowany w przypadku śmierci Kanadyjki bądź sprzedaży domu. Zapewniają, że wtedy każdy uczestnik konkursu otrzyma zwrot poniesionych kosztów".