Były wiceburmistrz Śródmieścia w latach 2014-2017 Paweł Suliga zeznał, że kierował zespołem ds. reprywatyzacji, który powstał z inicjatywy burmistrza dzielnicy.

Reklama

- Po pierwszych sukcesach, gdy udowodniliśmy bezzasadność zwrotu i doprowadziliśmy do wstrzymania wydania konkretnych nieruchomości, nasz zespół został rozwiązany przez ówczesnego wiceprezydenta (Warszawy) Jarosława Jóźwiaka, a moją osobę spotkały szykany ze strony władz miasta - zaznaczył.

Suliga powiedział, że sprawa zagospodarowania działek przy ul. Szarej na Powiślu została skierowana na zespół w styczniu 2016 r., ale w grudniu 2016 r. inwestor poprosił o wydanie decyzji o warunkach zabudowy, grożąc zaskarżeniem miasta o przewlekłość w postępowaniu. Ostatecznie - jak mówił świadek - nie podniesiono kwestii Szarej na zespole koordynującym.

Wiceprzewodniczący komisji Sebastian Kaleta pytał świadka, czy sprawa Szarej była jedyną sprawą kontrowersyjną, której nie udało się przedstawić na zespole koordynującym. Suliga odpowiedział, że "była to jedyna sprawa, gdzie miasto >nabrało wody w usta

Reklama