Śpiewak ostro: Wszystkie decyzje reprywatyzacyjne Gronkiewicz-Waltz mogą być nieważne

| Aktualizacja:

Wszystkie decyzje reprywatyzacyjne Hanny Gronkiewicz-Waltz mogą być nieważne - mówi szef Wolnego Miasta Warszawa Jan Śpiewak. Jak tłumaczy, wynika to z analizy ponad stu decyzji reprywatyzacyjnych wydanych przez warszawski ratusz; w żadnej z nich nie zbadano jednej z przesłanek koniecznych do zwrotu.

wróć do artykułu
 • ~vicki
  (2018-08-03 15:48)
  Wojtek też nic nie rozumie . Nic nie wie . Większość kamienic przedwojennych miała założoną hipotekę . Zobacz co to . Dług , wyjaśnię ! Powstanie rozwaliło stolicę . Długi pozostały , za to Naród , czyli MY odbudowaliśmy GRUZY za NASZE pieniądze , w dodatku z mediami ! Gdyby nie decyzja władz PRL o odbudowie siłami całego narodu , to za zawaloną gruzami działkę w zrujnowanym mieście nikt nie dałby po wojnie złamanego grosza !
 • ~FOKiS
  (2017-07-31 18:03)
  Oto " twarz " osoby "uczciwej aż do bólu"...i tak też"prawdomównej". - Wiedzą o tym tysiące pozbawionych dachu nad głową - eksmitowanych na bruk,ale my też wiemy.Od dawna.Od wielu lat.Tylko że byłaś nie do ruszenia. -Gdy rozwój sytuacji będzie taki jak myślę, to jeszcze osobiście założę ci proces cywilny o zwrot nakładów z mojej prywatnej kieszeni na odbudowę stolicy. Płaciliśmy obligatoryjnie i płaciliśmy dodatkowo dobrowolnie by odzyskać,odbudować nasze miasto.Ty sprzeniewierzyłaś się Warszawie,jej mieszkańcom,sprzeniewierzyłaś się Polakom i podniosłaś brudne ręce na naszą wspólną własność.Musisz za to odpowiedzieć,musisz zapłacić...słono.
 • ~ereglo
  (2017-07-31 17:41)
  No to coraz szybciej wracamy do PRL. I to już nawet nie z czasów Gomułki, ale Bieruta. Pod pretekstem, że kilka, kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt nieruchomości warszawskich dostalo sie w ręce kombinatorów, narodowi socjaliści z PIS, ręka w rękę z neokomunistą Śpiewakiem chca pozbawić prawowitych właścicieli ich z trudem, po wielu bojach z sądami i administracją państwowa i stołeczną, odzyskanej własności. No, trudno: urodziłem się w PRL i w PRL, co z tego, że BIS, umrę
 • ~Gosc
  (2017-07-31 17:32)
  A co to za paskudne ...ry...ło...?