Lubomirscy zablokują rozbudowę Sejmu? Rodzina zabiega o zwrot

| Aktualizacja:

Punktem spornym jest fragment działki u zbiegu ul. Wiejskiej i Pięknej, gdzie Kancelaria Sejmu planuje rozbudowę siedziby komisji poselskich. Roszczenia zgłosiła rodzina Lubomirskich.

wróć do artykułu
 • ~ree
  (2016-04-26 15:28)
  kochani rodacy tak się wgryźli w zrabowane, że oddadzą tylko z tymi zębami
 • ~Mały
  (2016-04-12 16:15)
  Jest rozwiązanie mniej posłów i senat zlikwidować bo i tak nic nie robią dla kraju odrazu się miejsce znajdzie
 • ~LAS
  (2015-06-24 00:13)
  Już od 1939 roku trwa intensywna akcja okradania Polaków. Najpierw Niemcy zabierali ziemianom ich majątki. Potem w 1944 roku komuniści odebrali zamożniejszym Polakom ich pola, lasy i dwory, a także ich kamienice i biznesy. Właściwie wszystko co dochodowe stało sie własnością rządu. Po 1989 roku rząd III RP odsprzedał za grosze cały majatek zagranicznym bankom i korporacjom. Resztki zostawił sobie pod budowę rządowych budynków. Kradzież może sie bezprawnie odbywać, bo polskie społeczeństwo nie protestuje. Powinniśmy j wszyscy popierac rodzinę Lubomirskich, bo dzisiaj rząd chce okraść ich, a jutro będzie chciał okraść nas ...
 • ~gość
  (2015-06-20 22:51)
  I słusznie! Wystarczy ten CYRK taki, jaki jest! Należy ZNACZNIE ZMNIEJSZYĆ ILOŚĆ 'pracujących' w nim CYRKOWCÓW!
 • ~POs RAŃ.com na POhybel
  (2015-06-18 17:19)
  PO=DN o, czyli - 42 przykłady afer, POprzekrętów (samodzielnie lub wesPOł z zieloną zgnilizną), antynarodowych działań i aktów (m.in. ustawodawstwo), eutanazji ekonomicznej społeczeństwa:
  1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi).
  Lista jest otwarta – można uzupełnić o kilkadziesiąt innych POzycji.
 • ~starszy
  (2015-06-17 17:40)
  Bieda i nedza pracowala na tych ********* I NIEROBOW BALUJAVYCH jezdzacych po EUROPIE i takich KANALII nigdy mi nie zal tylkpo tych biedakow pracujacych na tych DARMOZJADOW !
 • ~w.
  (2015-06-17 17:11)
  rodziny sprawców rozbiorów Polski maja się za solidarnosci wspaniale.
 • ~C
  (2015-06-17 16:37)
  SSS
 • ~????
  (2015-06-17 16:36)
  A CO TYM ŚWINIOM JESZCZE ZA MAŁO NA CHLEWY.???
 • ~Szewc Kilinski
  (2015-06-17 15:04)
  ~babcia 2015-06-17 13:56

  do majtków doszli gorszymi metodami aniżeli żydo -komuna
 • ~VON
  (2015-06-17 14:27)
  ,,,JAKA ROZBUDOWA...???

  === ROZGONIĆ TĘ BANDĘ NIEROBÓW I PASOŻYTÓW...!!!

  --- SENAT TEŻ...WON CEPY...WON...
 • ~ssass
  (2015-06-17 14:09)
  czym był i jest KACZYZM-Dorobek Prezydenta Lecha Kaczyńskiego? Dla mnie jest taki.
  Lech Kaczyński był Prezydentem RP, który został wybrany w wyborach powszechnych. Wybór nastąpił przez mniejszość Polaków. W kilka miesięcy po wyborze, po pierwszych dokonaniach Polacy zrozumieli, że wybrali źle. Okazało się bowiem, że Lech Kaczyński to Prezydent PiSu. Nie starał się nawet o to żeby być Prezydentem wszystkich Polaków. Był przeciętnym politykiem. Był wraz ze swoim bratem i PO współtwórcą podziału Polaków, którego trwałość odczuwamy do dziś. Podział ten ?zaowocował? niespotykaną na nasze czasy tragedią. Tragedia ta i to co do niej doprowadziło nie nauczyło niczego Jarosława Kaczyńskiego oraz polityków PiS i PO. Lech Kaczyński poprzez swoją niezrozumiałą politykę na arenie międzynarodowej ( Traktat Lizboński), polityką Polska - Rosja, Polska - Niemcy doprowadził do wyizolowania Polski na arenie europejskiej. Wplątał niepotrzebnie Polskę w konflikt pomiędzy Rosja, a Gruzją co jeszcze bardziej pogrążyło nasze stosunki z Rosją. W wyniku braku koordynacji swoich działań w tym zakresie z najsilniejszymi państwami UE i NATO spowodował dalsze wyizolowanie Polski na arenie w stosunku do samej Europy. Fakt dalszej izolacji i pogarszania się obrazu Polski w Europie i na świecie paradoksalnie przerwała jego tragiczna śmierć w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Wyizolowanie Polski w wyniku polityki Lecha Kaczyńskiego było faktem. Po wyborze na prezydenta Bronisława Komorowskiego i pierwszych wizytach zagranicznych nowego Prezydenta, komentowano je jako odbudowywanie zaufania do Polski po politycznych wybrykach Lecha Kaczyńskiego. Były to opinie najpoważniejszych zachodnich polityków oraz mediów.
  Gdyby nie tragedia smoleńska to po 10 latach Polacy zapomnieliby szybko, że mieli kiedykolwiek takiego Prezydenta jak Lech Kaczyński. Z tego wniosek, że tragedia pod Smoleńskiem będzie jedynym faktem, o którym Polacy będą pamiętać dzięki Lechowi Kaczyńskiemu. Nic innego po ni nie pozostanie. Jego dokonania, a raczej zawierucha jaką spowodował wraz z bratem wkrótce zostaną zapomniane.
 • ~humbak
  (2015-06-17 14:02)
  Ajajajaj...geszeft jest geszeft..

  Sojusz USA i Izraela. Skąd wzięły się "specjalne relacje"?
  Silne poparcie dla Izraela to w Stanach Zjednoczonych warunek sine qua non dla wyborczych szans niemal każdego amerykańskiego polityka. Dlaczego? To zasługa sprawnego lobby i zdecydowanie proizraelskich sympatii Amerykanów.
  Prezydent USA Barack Obama i premier Izraela Benjamin NetanjahuPrezydent USA Barack Obama i premier Izraela Benjamin Netanjahu (AFP / Jack Guez)
  Bo za słabo klaskał
  Kwietniowa wizyta Benjamina Netanjahu w amerykańskim Kongresie była wielkim wydarzeniem. Premier Izraela przybył wówczas do Waszyngtonu na zaproszenie republikańskiego spikera Izby Reprezentantów Johna Boehnera, aby ostrzec Amerykę przed zgubnymi konsekwencjami negocjacji atomowych i zniesienia sankcji z Iranu. Przemówienie Netanjahu co chwila przerywane było burzami żywiołowych owacji na stojąco, zarówno ze strony Republikanów, jak i większości Demokratów. Na tym tle wyróżnił się jeden polityk: republikański senator z Kentucky Rand Paul, który co prawda również oklaskiwał izraelskiego premiera, ale robił to dość niemrawo i sądząc po jego wyrazie twarzy - trochę wbrew sobie. Natychmiast zauważyły to telewizyjne kamery, a brak entuzjazmu Paula - jednego z kandydatów na prezydenta USA - stał się tematem dyskutowanym niemal tak żywo, jak całe historyczne przemówienie Netanjahu. I choć w reakcji na to Paul wydał oświadczenie w pełni popierające stanowisko Izraela, a potem podjął szereg działań zamazujących złe wrażenie (odbył np. wizytę do Izraela, gdzie podkreślił, że "atak na Izrael to atak na USA"), to polityk został uznany przez część prawicowych komentatorów i wyborców za zbyt mało proizraelskiego by zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych.
  Przypadek Randa Paula jest dobrą ilustracją tego, jaką rolę w amerykańskiej polityce odgrywa kwestia stosunków USA z Izraelem; tak dużą, że niemal bezwarunkowe poparcie dla Izraela i jego polityki jest - szczególnie wśród polityków prawicy - warunkiem sine qua non dla ich politycznej kariery. Dlaczego?
 • ~babcia
  (2015-06-17 13:56)
  Zdumiewajace komentarze--tylko o wyzysku, przez arystokratow--i pelne autentycznej nienawisci. Ale wlasnosc pozostaje wlasnoscia. I to co nalezy do Lubomirskich musi do nich wrocic. Dlaczego Kosciolowi oddawalo sie wszystko z nadwyzka? A w innych przypadkach prawo nie obowiazuje?
 • ~jajakoja
  (2015-06-17 13:46)
  polska arystokracja? czyli banda zdrajcow, ktorzy Polsce zalatwili rozbiory.Wybatozyc ich i pogonic z kraju, a nie zwracac cokolwiek. Do wlasnosci ma prawo ten, kto o nia dba.jakim prawem bierze sie w ogole pod uwage zdanie tego szamba?
 • ~slowianka
  (2015-06-17 13:29)
  Z narodu wybranego sie upominaja, juz czas pogonic tych zlodzieji.
 • ~fenix
  (2015-06-17 13:07)
  Nie ma arystokratów, sa tylko zlodzieje, bo majatek arystokratow pochodzil wylacznie z kradziezy I wyzysku. Powinni raczej siedziec w pudle za wielowiekowa grabiez narodu.
 • ~Szewc Kilinski
  (2015-06-17 12:58)
  ~oszukiwany od 1000 lat Polak 2015-06-17 12:48

  Przed wojną te towarzystwo tzw. 'arystokratów' było zadlużone na hipotekach lub innych listach zastawnych prawie ponad 90% w bankach. Disiaj te dziadostwo podnosi glowę i chce zwrotu co po wojnie zostało odbudowane. A nie lep[iej niech się najpierw rozlicza z fiskusem , a potem zwrot ?
 • ~oszukiwany od 1000 lat Polak
  (2015-06-17 12:48)
  Nareszcie p/osły dostały w d za własne uchwały. Te tłuki w Sejmie, w latach 90-ych, wypowiedziały się w kwestii reprywatyzacji. Łby podnieśli agenci Rzymu i sprzedajni arystokraci oraz tzw. bogaci - jakie prawo uchwalacie tłuki tak macie. Nowela prawa karnego z 20.02. 2015 r. sprzyja przedawnieniu różnym oszustom i złodziejkom - niech żyją nasz sprzedajne eity od agentów Rzymu, Lubomirskich po obecnych w Sejmie. Ci z PiS-u to takie same dupki - nie miejcie się PiS-paci za coś lepszego.
  Mieliście chamy złote rogi /dała wam Moskwa/ ostał wam się ino sznur.
 • ~Obywatel RP
  (2015-06-17 12:46)
  Jak mozna zyc w kraju, ktory notorycznie okrada wlasnych obywateli z prywatnej wlasnosci? Az dziw, ze EU na to pozwala. Gdyby nie zlodziejska polityka rzadu polskiego od 1944 to nie trzeba by bylo klocic sie z wlasnymi obywatelami o ich wlasnosc i nie byloby wyzej opisanego problemu. komunizm byl zlym systemem ale Ustawa Bieruta jest prawomocna. Czy jest jakis psychiatra, ktory moglby ta schizofrenie wyleczyc?