Caya Design jako pierwsza firma w kraju wyprodukowała narożniki z pneumatycznymi zagłówkami regulowanymi w płaszczyźnie. Niestosowany wcześniej w produkcji mebli wypoczynkowych mechanizm wpływa na lepsze dostosowanie się mebla do ciężaru ciała. Mechanizm wykorzystuje się w konstrukcjach foteli kinowych, kosmetycznych i w ekskluzywnych samochodach.

Reklama

Meble wyposażone w mechanizm to trzy modele z linii Infiniti: Standard, Modulo oraz Obsession. Mają one podłokietniki podnoszone za pomocą siłowników gazowych, dzięki czemu ruchome podparcie mają nie tylko odcinek szyjny kręgosłupa i głowa, ale też reszta ciała. Zagłówki i podłokietnik dostosowują się do ciężaru głowy, masy ciała i wzrostu osoby siedzącej. Meble obite są naturalną, matową skórą z charakterystycznymi przeszyciami grubą dratwą na siedziskach i bokach. Wyposażone są również w gazetniki.

Firma Pilkington wprowadziła na rynek polski nowy produkt, który łączy w jedno szyby zespolone i żaluzje. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać dodatkowe oszczędności przestrzenne oraz energetyczne. Żaluzje zostały hermetycznie zamknięte w komorze pomiędzy dwoma taflami szkła. Produkt w porównaniu z tradycyjnymi żaluzjami zewnętrznymi jest trwalszy i łatwiejszy do utrzymania w czystości, gdyż umiejscowienie listewek w przestrzeni międzyszybowej zabezpiecza je przed brudem, kurzem oraz czynnikami atmosferycznymi.

Naczynia z najnowszej kolekcji marki Vittore Comforto zdobią kwiaty róży. Porcelana doskonale skomponuje się we wnętrzu w wiktoriańskim stylu. Naczynia wchodzące w skład linii Rose wykonane są z kremowej porcelany bogato udekorowanej kwiatowym wzorem. Uszka i obrzeża zdobią dodatkowo złocenia. Klasyczna forma filiżanek i kubków oraz nieregularne brzegi półmisków i patery przypominają kształtem XIX-wieczne naczynia.