Kontrowersyjny plan posłanki PO: nawet sąsiad załatwi ci eksmisję

| Aktualizacja:

Jeśli przez pół roku lokator nie zapłaci czynszu albo za głośno słucha muzyki lub w inny sposób uprzykrza życie, musi się liczyć z tym, że nawet sąsiad będzie mógł złożyć do sądu wniosek o licytację jego mieszkania. To pomysł posłanki Platformy Obywatelskiej Lidii Staroń. Ma wreszcie zlikwidować zaległości czynszowe.

wróć do artykułu
  • ~CHF
    (2012-08-17 16:40)
    A u mnie w bloku nikt nie mieszka, bo wszyscy wzięli kredyty w CHF i już ich komornik eksmitował, dodatkowo deweloper nabrał kredytów to teraz Ci, którzy się jeszcze nie wprowadzili to muszą płacić jego długi, dodatkowo 1 m2 działki na której stanął blok należał do przedwojennego niemca, który się upomniał, następny 1m2 do przedwojennego żyda, którego przodkowie się upomnieli przez wyspecjalizowaną w tym kancelarię prawną pomimo, że wszyscy zginęli w holokauście. A tak w ogóle to ktoś chciał na tym lody kręcić, bo na dole była publiczna przychodnia zdrowia, ale ta pani już nie przychodzi od pewnego czasu.
  • ~to jest to
    (2012-08-17 16:04)
    a u mnie w bloku mieszka jakaś pani z TV (tam ją widzę jak laską stuka) i co wieczór przychodzi pewien pan z TV, który nie wymawia głoski "r" i skarży się, że słabo się jego laską zajmuje od kiedy ma tą drewnianą do stukania. Daj namiar na te Ukrainki to podrzucę temu rudemu panu.
  • ~e tam
    (2012-08-17 15:57)
    A u mnie w bloku mieszkają Ukrainki i co wieczór przychodzi Wojewódzki i Figurski na gwałt, przydałby się tam jakiś czarny, który by im przeorał cztery litery i pani od tej ustawy też.
  • ~do GAG
    (2012-07-30 11:42)
    GAG---2012-07-24 08:36---bo ten awanturujący się sąsiad, to zapyziały peowiak, który płaci za mieszkanie i nikt mu nic nie zrobi.
  • ~więcej eksmisji
    (2012-07-27 08:12)
    w hong konku sa mieszkania o powierzchni 1mkw trzeba przesiedlać do mieszkan kilku metrowych bo inaczej nie damy rady eksmisje sa po trzebne
  • ~J
    (2012-07-26 23:16)
    Największe krzyki są w sejmie ich pierwszych trzeba zlicytować a jakie będą oszczędności ,i nie będzie dziury budżetowej HA HA HA
  • ~StJ
    (2012-07-24 22:57)
    Bardzo dobry POmysł!! Głosowaliście na PO (pachołki oligarchów)pójdziecie mieszkać POd most!!
  • ~ciekawostka
    (2012-07-24 17:08)
    Jasne i nic tylko jeszcze podwyższać czynsze, i jeszcze i jeszcze, żeby więcej ludzi było niewypłacalnych ,żeby całkiem nie dawali rady , żeby przynajmniej pół Polski wy... z mieszkąń, niech mieszkają pod mostem. / Na dodatek piszą ,że bogaci nie płacą a biedni płacą?
  • ~pl
    (2012-07-24 16:36)
    DOROBEK 20 lat "wolności" - obdarci z pracy, wykluczeni z zawodów, obdarci z pensji, obdarci z mieszkań a po katastrze może i z domów.Gratuluje wyborcom gustu.
  • ~pl
    (2012-07-24 16:28)
    Znowu zabłysnęli w po głupotą. Rzygać się chce. Kto to wybiera. A święte prawo własności. To może dotyczyć każdego z nas.
  • ~Zx
    (2012-07-24 13:47)
    Wszystko cacy. Zlicytują lokatora z jego włąsności (mimo iż nie jest zadłużony), bo uporczywie narusza zasady etyki chrześcijańskiej (sprząta w niedzielę, żyje w związku niesakramentalnym itp. naruszenia społeczne. A co z pieniędzmi za lokal?
  • ~KK
    (2012-07-24 13:07)
    POPIERAM DOBRY POMYSŁ TRZEBA ELIMINOWAĆ DZICZ ZE SWOIEGO OTOCZENIA
  • ~TAKA PRAWDA
    (2012-07-24 12:52)
    re Placenie czynszow barzo latwo2012-07-24 12:35

    Oczywiście
    Pstryk i "stoliczku nakryj się"
    a są jeszcze tacy co każda praca ich hańbi.
  • ~Dama Pik
    (2012-07-24 12:47)
    re No dobrze a co z tymi oco nie maja co ?2012-07-24 12:31
    beda koczowac do konca zycia przed blokami czy moze PO uruchomi Oswiecim czy jak?

    Ustawa o ochronie praw lokatorów

    Art. 14
    1. W wyroku nakazującym opróżnienie lokalu sąd orzeka o uprawnieniu do otrzymania lokalu socjalnego bądź o braku takiego uprawnienia wobec osób, których nakaz dotyczy. Obowiązek zapewnienia lokalu socjalnego ciąży na gminie właściwej ze względu na miejsce położenia lokalu podlegającego opróżnieniu.
  • ~Placenie czynszow barzo latwo
    (2012-07-24 12:35)
    rozwiazac. Trzeba zapewnic ludziom godna prace za gonde wynagrodzenie.
    No wiec moze PO cos zrobi w "tem temacie"
  • ~No dobrze a co z tymi oco nie maja co ?
    (2012-07-24 12:31)
    beda koczowac do konca zycia przed blokami czy moze PO uruchomi Oswiecim czy jak?
  • ~vv
    (2012-07-24 12:26)
    Juz tyle nakradli razem z tą Staroniowa ze ciągle im mało Okradli kraj a teraz ludzi z mieszkań chca wycackać
    Karac tych co maja a nie płacą. .
  • ~Wittorio
    (2012-07-24 11:58)
    Jeśli dług osiągnie wartość zbliżoną do ok.60-70 % wartości mieszkania,to lokator wyląduje przed blokiem.Najczęściej ludzie starzy,schorowani nie mają po prostu pieniędzy na czynsz,ale zdarza się,że facet ma przyzwoite auto i kasę,a czynszu nie płaci żyjąc niejako na koszt innych lokatorów i licząc na nierychliwe polskie prawo,albo lenistwo spółdzielni.Pomysł pani poseł sam w sobie nie jest zły,ale trochę na wyrost.
  • ~Dama Pik
    (2012-07-24 11:48)
    re ~Robnad2012-07-24 10:17
    ~Dama Pik2012-07-24 09:5

    a tak w ogóle to co chcesz ode mnie?
    Popieram plan posłanki PO?
    czy wręcz odwrotnie?
    Atak dla ataku .Bez względu na to co się pisze.
  • ~Dama Pik
    (2012-07-24 11:45)
    re ~GAG2012-07-24 10:17
    Dama Pik

    to masz ustawę o ochronie praw lokatorów -stan prawny z 11 .2011 roku
    Art. 13
    1. Jeżeli lokator wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko porządkowi domowemu, czyniąc uciążliwym korzystanie z innych lokali w budynku, inny lokator lub właściciel innego lokalu w tym budynku może wytoczyć powództwo o rozwiązanie przez sąd stosunku prawnego uprawniającego do używania lokalu i nakazanie jego opróżnienia.

    2. Współlokator może wytoczyć powództwo o nakazanie przez sąd eksmisji małżonka, rozwiedzionego małżonka lub innego współlokatora tego samego lokalu, jeżeli ten swoim rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie.

    POTRZEBA COŚ WIĘCEJ?

Może zainteresować Cię też: