Luxor Residence wyrośnie na Mokotowie, w rejonie między ulicami Wynalazek i Cybernetyki. Zgodnie z pierwszymi deklaracjami budowa miała ruszyć jeszcze w czerwcu. Jednak do wbicia pierwszej łopaty doszło dopiero niedawno. Projekt zostanie zrealizowany w dwóch etapach.

Reklama

Pierwszy powstanie kameralny siedmiokondygnacyjny budynek B, w którym znajdzie się raptem 58 lokali. Jest tutaj także miejsce na sześć lokali usługowych. Najmniejsze liczą 42 mkw., największe zaś 110 mkw. Budynek A to 194 lokale o powierzchni 33 – 146 mkw.

Na terenie inwestycji przewidziano niewielki plac zabaw.

– Na parterze budynku A zaprojektowany został klub lokatora, a dla najmłodszych przewidzieliśmy placyk zabaw oraz miniklub malucha – zachwala deweloper.

Kiedy powstanie drugi budynek? Tego Longbridge na razie nie zdradza. Pierwsi mieszkańcy z budynku B otrzymają klucze za dwa lata.

Za 1 mkw. zapłacimy od 7,7 do 8,8 tys. zł. Warto dodać, że jeszcze wiosną górny pułap cenowy był o 2 tys. zł wyższy. Dodatkowy koszt w wysokości 36 tys. zł to zakup miejsca parkingowego (do swojej dyspozycji lokatorzy będą mieli dwupoziomowy garaż podziemny). Dostępne są także komórki lokatorskie o powierzchni od 1,5 do 7 mkw. w cenie 3 tys. zł za 1 mkw.

Budynek będzie chroniony oraz wyposażony w wideodomofon. Teren będzie miał dwa wjazdy: od ul. Wynalazek i ul. Cybernetyki. Wjazdy do garaży będą usytuowane we wschodnich częściach budynków. Osiedle będzie otoczone zielenią.

Potencjalni nabywcy powinni jednak pamiętać, że ta część Służewca to wciąż tereny poprzemysłowe. Z jednej strony z inwestycją sąsiadują zatem magazyny, z drugiej zaś obiekt Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Z kolei wzdłuż ul. Cybernetyki rosną nowoczesne osiedla przeplatane kilkudziesięcioletnimi magazynami. Inny świat zaczyna się dopiero po drugiej stronie ul. Marynarskiej, która od niespełna dekady jest królestwem białych kołnierzyków. Morze biurowców rozlewa się pomiędzy Marynarską, Domaniewską i Postępu, a więc bardzo blisko inwestycji.

Luxor Residence zaprojektowało biuro MKC Architekci Mierzejewski Kasprzycki Czaplicki. To pierwsza inwestycja Long Bridge w Warszawie. Deweloper ma na swoim koncie m.in. projekt w Poznaniu oraz kilkuetapowe osiedle w Pruszkowie.