Po wakacyjnym wytchnieniu nadchodzi czas wzmożonego ruchu na rynku nieruchomości – przynajmniej po stronie sprzedających. O tym, czy również kupujących nie będzie brakowało, przekonamy się już niedługo. Najłatwiej zainteresowanie ofertą deweloperów śledzić podczas targów nieruchomości. W ciągu nadchodzących tygodni będziemy mieć aż cztery okazje, aby przekonać się, czy również strona popytowa zakończyła wakacyjny odpoczynek. Kolejna tura targów w październiku.

Reklama

Inauguracja na Marsa

Jako pierwszy ze swoimi targami rusza redNet. W Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c redNet Media zaprezentuje nowe oblicze targów znanych do tej pory pod nazwą Targi Mieszkaniowe TabelaOfert.pl. Podczas inauguracji sezonu zostanie oficjalnie zaprezentowane nowe logo i nazwa targów – Targi redNet Dom Mieszkanie, przygotowane zostaną nowe atrakcje targowe oraz kontynuowane sprawdzone już programy ułatwiające zakup własnego M. Hitem ma być konkurs „Wygraj wykończenie pod klucz”. Poza tym deweloperzy przygotowują rabaty, promocje i bonusy.

CZYTAJ TEŻ: Jak urządzić modnie mieszkanie

Na targach w cenie jednego biletu (a nawet za darmo – pobierając bilet ze strony www.targirednet.pl ) można wejść i wyjść z targów wiele razy, wrócić nawet następnego dnia. Targi można odwiedzać w sobotę i niedzielę w godzinach 10 – 17. Jeśli wycieczka na ul. Marsa to dla kogoś za daleko, będzie on mógł się zapoznać z ofertą targową redNet w dniach 1 – 2 października. Wtedy deweloperzy rozstawią swoje stoiska w Pałacu Kultury i Nauki.

Kolej na Torwar

W dniach 10 – 11 września na Torwarze odbędą się 34. Jesienne Targi Mieszkaniowe Nowy Dom Nowe Mieszkanie, których organizatorem jest Murator EXPO. W jednym miejscu i czasie można będzie się zapoznać z ofertą stołecznych deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych oraz banków. Swoją ofertę zaprezentuje blisko 200 wystawców.

Nie zabraknie też dużej dawki wiedzy z dziedziny prawa odnoszącej się m.in. do umów z deweloperem (forma, istotne postanowienia, konsekwencje) oraz bezpieczeństwa transakcji na rynku wtórnym.

Odbędzie się cykl spotkań dotyczących rozliczeń podatkowych związanych z zakupem i sprzedażą nieruchomości. Będą również porady, jak uniknąć błędów przy odbiorze mieszkania od dewelopera, czy warsztaty poświęcone aranżacji wnętrz, dostosowaniu do własnych potrzeb mieszkania od dewelopera bądź przebudowie mieszkania z rynku wtórnego.

Dodatkowo w strefie porad serwisu Me-mieszkania.pl wszystkim zainteresowanym służyć będą radą i pomocą eksperci w następujących punktach konsultacyjnych: porady finansowe, podatki, prawo, zakup mieszkania na rynku wtórnym, wycena nieruchomości, architektura wnętrz i stylizacja. Targi można odwiedzić w sobotę i niedzielę w godzinach 10 – 17 przy ul. Łazienkowskiej 6a. Jednorazowy bilet wstępu kosztuje 15 zł. Dzieci do lat 12 wchodzą bezpłatnie w towarzystwie dorosłych opiekunów.

ReklamaEXPO razy dwa

Tydzień później, czyli w dniach 17 – 18 września, w hali nr 4 EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 odbędą się Targi Mieszkań i Domów NowyAdres.pl. Organizator zapowiada, że będzie można się zapoznać z przekrojem rynku nieruchomości z Warszawy i okolic.

Hasłem przewodnim najbliższej edycji będą „Jesienne promocje targowe”. Wystawcy przygotują oferty sprzedaży po promocyjnych cenach – specjalnie dla klientów targowych. Ci, którzy nie będą mieć czasu we wrześniu, mogą się wybrać na Targi Mieszkań i Domów NowyAdres.pl w dniach 15 i 16 października (także przy ul. Prądzyńskiego).

Wrześniowa edycja targów Nowego Adresu zbiegnie się z inną imprezą.

W dniach 15 – 17 września również w EXPO XXI organizowane będą Targi Idealny Dom i Wnętrze 2011. Jest to spotkanie przedstawicieli branży wnętrzarskiej. Wystawcami targów będą producenci i dystrybutorzy mebli oraz artykułów, akcesoriów i dodatków wnętrzarskich, m.in.: tkanin, płytek ceramicznych, armatury łazienkowej i kuchennej, podłóg, okien i drzwi, sprzętu audio-video, RTV, oświetlenia, systemów typu inteligentny budynek, farb i tapet oraz wszelkich artykułów dekoracyjnych.

Największą grupą odwiedzających wystawę są architekci i projektanci wnętrz, styliści i aranżerzy, a także właściciele i menedżerowie sklepów meblowych, centrów i parków handlowych, hotelarze i restauratorzy. Targi mogą odwiedzać również osoby indywidualne.

Podczas trzech dni imprezy organizowane będą seminaria i konferencje dla branżystów. Do najważniejszych należy seminarium dla architektów i projektantów wnętrz, na którym autorytety w branży przedstawią trendy na 2012 rok, a wystawcy zaprezentują swoje najlepsze produkty i rozwiązania. Spotkanie ma skupić ponad 300 projektantów i architektów wnętrz z całej Polski. W tym roku gościem specjalnym seminarium jest uznany w świecie projektant Tomasz Rygalik.

Odbędą się też szkolenia dla menedżerów sklepów meblowych i z wyposażeniem wnętrz. Specjaliści od visual merchandisingu pokażą, jak urządzić sklep i witrynę sklepową, aby zwiększyć obrót i zdobyć lojalność klienta. Powiedzą również, jak umiejętnie rozmawiać z klientem i jak prawidłowo rozpoznać jego potrzeby. Organizator targów, Agencja Soma, zaplanował też spotkania producentów i handlowców z przedstawicielami wielkich centrów i parków handlowych.