Reklama

Inwestycja, którą zlokalizowano przy ul. Ostródzkiej, jest obecnie w fazie projektowania. Deweloper zakłada, że pozwolenie na budowę otrzyma w marcu 2012 r. Wtedy też ma ruszyć sprzedaż. Wbicie pierwszej łopaty zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

– Inwestycja składa się z czterech etapów (po około 100 mieszkań w każdym). Kiedy sprzedamy 70 proc. etapu I rozpocznie się II etap – mówi Magdalena Grzegorzewska z Mill-Yon.

Osiedle składać się będzie z czterech budynków w kształcie litery C. Całość zajmie około 24 tys. mkw., na których deweloper zapowiada dużo zieleni i place zabaw dla dzieci.

– Ceny mieszkań będą się kształtowały w okolicach średnich stawek na Białołęce w inwestycjach o podobnym standardzie – dodaje Magdalena Grzegorzewska.

Generalnym wykonawcą osiedla będzie firma SPS Construction, a ukończenie I etapu przewidywane jest po 18 miesiącach od rozpoczęcia prac. Na razie firma finansuje inwestycję ze środków własnych, ale sama budowa ma być realizowana z udziałem współfinansowania przez bank.

Aura Garden to drugi projekt Mill-Yon na stołecznym rynku. Firma kończy właśnie projekt Aura Park. Jest to jedyne zamknięte osiedle w Miasteczku Wilanów. Deweloper inwestuje też w Gdańsku, gdzie buduje apartamentowiec Aura Gdańsk.