To, czy jednak m.in. park linowy, sztuczne jeziorka i amfiteatr nad wodą powstaną, zależy od tego, czy znajdzie się inwestor, który pokryje koszty tego przedsięwzięcia, bo miasto nie ma na to środków.
Reklama
Park usytuowany będzie w północnej części Sulejówka, pomiędzy ulicami: Okuniewską, Szosową, Gdańską i Reymonta, i będzie zajmował 22 ha. Obecnie na północnym obszarze tego terenu (na powierzchni nieco ponad 22 tys. mkw.) znajdują się dwa boiska do piłki nożnej (głównie naturalna murawa) i boczne – treningowe (nawierzchnia sztuczna) wraz z krytą trybuną na 1200 osób i zapleczem sportowym oraz salą konferencyjną na 100 osób. Kompleks ten powstał w 2010 r. Ma być on jednym z miejsc treningowych, na których będą trenowały drużyny startujące w Euro 2012.
Miasto oferuje potencjalnemu inwestorowi działkę o powierzchni około 6 hektarów w południowej części zieleńca (przylegającą do ul. Reymonta). Obszar ten od 1994 r. ma wydaną zgodę w planie miejscowym miasta na zmianę przeznaczenia gruntów leśnych na cele budowlane. Przewidywane jest oddanie tego terenu w całości lub częściach w użytkowanie wieczyste lub wieloletnią dzierżawę.
Projekt koncepcyjny na zagospodarowanie parku jest już gotowy. Ma on dwa warianty. Ich częścią wspólną jest powstanie dużego centrum spa, kliniki chirurgii plastycznej, szkoły muzycznej, centrum konferencyjnego, amfiteatru nad wodą, kajakarskiego toru treningowego, parku linowego dla dzieci i młodzieży, sztucznych jezior przeznaczonych jako kąpieliska czy też obszaru, na którym znajdą się place zabaw oraz miejsca do grillowania.
Ponadto wariant pierwszy zakłada powstanie bazy noclegowo-mieszkaniowej, a drugi – powstanie m.in. hotelu sportowego z krytym boiskiem, urzędu miasta i przedszkola. Czy takie plany mają szansę zostać zrealizowane, zależy już tylko od tego, czy znajdzie się chętny na zainwestowanie na tym terenie.– Obecnie jesteśmy w trakcie poszukiwania inwestora, który sfinansuje inwestycję z własnych środków. Planujemy uruchomienie terenów pod inwestycję w ciągu najbliższych dwóch lat – mówi Magdalena Łukomska, zastępca burmistrza Sulejówka.