Na elewacji budynku pojawią się oczywiście duże przeszklenia oraz, co jest rzadko spotykane, ciemne bazaltowe płyty.– Jesteśmy przekonani, że nowoczesna szklano-bazaltowa elewacja i oryginalna bryła biurowca wyznaczą nowe standardy projektowania budynków w przestrzeni poprzemysłowej Woli – mówi Roman Dziedziejko, architekt z pracowni Grupa 5 Architekci.
Reklama
Fasada przyszłego budynku budzi zainteresowanie, ale nie mniejsze – historia tego projektu. Na działce o powierzchni 2,2 tys. mkw. położonej przy ul. Grzybowskiej 81 chciał budować biurowiec operator logistyczny, firma Pekaes. To było jednak przed trzema laty. Spółka w tym czasie zdecydowała, że skupi się na swojej podstawowej działalności i zrezygnowała z deweloperskich zapędów. Działkę wraz z projektem oraz prawa i roszczenia wynikające z prac projektowych oraz z zawartych umów z gestorami mediów przejęła na początku 2011 roku firma Unidevelopment, która miała być generalnym wykonawcą budowy wartej ponad 40 mln zł. Tak więc firma, która miała tylko wybudować biurowiec, przejęła go od swojego byłego zleceniodawcy.
To nie była jednak ostatnia zmiana właściciela nieruchomości przy Grzybowskiej.Wraz z wmurowaniem kamienia węgielnego pod nowy biurowiec Unidevelopment poinformował, że podpisał umowę na docelową sprzedaż obiektu Bankowi Polskiej Spółdzielczości z przeznaczeniem na jego główną siedzibę. W zamian Bank Polskiej Spółdzielczości ma zapłacić ponad 97 mln zł. Nowa siedziba banku ma być gotowa w połowie 2013 r.