– Obecnie trwają prace wykończeniowe, przejęcie budynku, uruchamianie oświetlenia, kosmetyczne poprawki – mówi Ewelina Buczyńska, rzecznik urzędu dzielnicy Praga-Południe.

Organizacja przestrzeni w nowym obiekcie zaplanowana jest dość efektownie – będzie się odbywać za pomocą ruchomych i przesuwanych ścian. Po ich złożeniu powstanie powierzchnia otwarta, dzięki czemu będzie można organizować większe wydarzenia. Z kolei po otworzeniu ścian zewnętrznych ma powstawać „plac miejski” przeznaczony np. na festyny.

Centrum ma również salę widowiskową na 150 miejsc, która znajduje się między poziomami pierwszego i drugiego piętra. W pełni wykorzystano także dach budynku. Znajduje się na nim taras – ogród. W przyszłości ma być także kawiarnia. Na spadzie dachu zaplanowano miejsca do siedzenia. A jakie atrakcje czekać mają na mieszkańców Saskiej Kępy na jesieni?

– Planujemy wystawy, kameralne koncerty, spotkania teatralne. Będą prowadzone zajęcia taneczne, w sali widowiskowej będą się odbywały koncerty (raczej kameralne). Saska Kępa jest miejscem, gdzie swoje siedziby mają ambasady, które już wyraziły chęć promowania swoich krajów w nowej filii CPK – zapowiada Ewelina Buczyńska.