Budynek Konstruktorska Business Center (KBC) będzie oferował 48 tys. mkw. powierzchni biurowych i handlowych. Koszt całego przedsięwzięcia szacowany jest na około 90 mln euro. KBC posiada znaczne możliwości aranżacji powierzchni piętra – jest odpowiednie dla najemców, którzy poszukują powierzchni od 100 do nawet 7300 mkw. na jednym piętrze. Tym samym, dzięki największej w Polsce powierzchni piętra biurowego, budynek będzie oferował dużym najemcom unikalne możliwości aranżacji powierzchni biurowej. Wynajmowaniem tej powierzchni zajmie się firma CB Richard Ellis, która doradzała Słowakom przy zakupie gruntu pod budynek.

Reklama

Gmach został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Epstein. Brała ona udział m.in. przy projektowaniu biurowca Rondo1, centrum handlowego Złote Tarasy oraz współpracowała z Helmutem Jahnem przy projekcie wieżowca powstającego przy ul. Twardej. Deweloper przekonuje, że budynek został zaprojektowany ze szczególnym naciskiem na dbałość o środowisko naturalne i jest w trakcie procesu uzyskiwania certyfikacji BREEAM.

W biurowcu zostały zaprojektowane także różnorodne udogodnienia dla najemców – restauracja, kawiarnia, catering dla firm, bank, kiosk oraz siłownia. Projekt przewiduje też wewnętrzne dziedzińce z roślinnością i specjalnie wydzielone tereny do wypoczynku na świeżym powietrzu. Uwagę zwrócić należy również na dużą liczbę miejsc parkingowych. Jak bardzo są one potrzebne na Służewcu, wie każdy, kto próbował tam choć raz zaparkować w godzinach pracy tamtejszych biur. W siedmiopiętrowym budynku powstanie ponad tysiąc podziemnych miejsc parkingowych.

– Wierzymy, że nasz projekt zaoferuje najwyższej jakości powierzchnie dla szerokiego grona najemców, a także będzie stanowił integralną część istniejącej infrastruktury dla biznesu. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wejścia na polski rynek i planujemy dalsze inwestycje w segmencie zarówno projektów biurowych, jak i handlowych w całej Polsce – mówi Roman Karabelli, rzecznik prasowy HB Reavis Group. Oddanie do użytku nowego biurowca zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2013 roku.

Biurowiec przy ul. Konstruktorskiej miała budować hiszpańska Acciona. Już w 2005 roku firma Mostostal Warszawa, powiązana kapitałowo z hiszpańską Accioną, otrzymała decyzję o warunkach zabudowy. W kolejnych latach trwały prace projektowe, prowadzone przez pracownię E&L Architects. Hiszpanie w końcu uzyskali prawomocne pozwolenie na budowę, ale nie mogli się zdecydować na rozpoczęcie budowy. Zresztą rynek też nie sprzyjał nowym projektom. Acciona zdecydowała się więc na sprzedaż nieruchomości.

To pierwsza tego typu inwestycja firmy HB Reavis w Polsce. Słowacki deweloper rozpoczyna nią ekspansję na rynku nieruchomości komercyjnych w naszym kraju. A można się po nim spodziewać dużych projektów.

HB Reavis do ułomków nie należy. Jest to prywatna firma deweloperska realizująca dotychczas projekty na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech i w Chorwacji. Od 1993 roku grupa wybudowała ponad 500 000 mkw. powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych. Grupa jest właścicielem nieruchomości o łącznej wartości ponad 1,2 mld euro.