Pierwsze skrzypce na budowie będzie grał Mak Dom, który został głównym udziałowcem w realizującej Saskie Zacisze spółce – Diamentic Estate. Ta ostatnia firma rozpoczęła budowę przedsięwzięcia ponad dwa lata temu.

Reklama

Po połączeniu Mak Dom objął 51 proc. udziałów w Diamentic Estate i będzie odpowiadać za sprzedaż domów na osiedlu. "Saskie Zacisze to druga w ofercie Mak Domu tak prestiżowa inwestycja, obejmująca osiedle domów jednorodzinnych, położonych w pobliżu centrum Warszawy. Wzbogacenie naszego portfolio o ten projekt jest ukłonem w kierunku klientów, którzy poszukują eleganckich domów w atrakcyjnej cenie, ale nie planują przeprowadzki poza miasto" - powiedział Michał Kubasiewicz, prezes Mak Dom.

Osiedle Saskie Zacisze powstaje przy ulicy Wał Miedzeszyński, w okolicy zjazdu z Trasy Siekierkowskiej. W jego skład wejdzie 30 domów, z których każdy zostanie wyposażony w ogrzewanie podłogowe na parterze, dwufunkcyjny piec konwektorowy oraz funkcjonalną instalację umożliwiającą zamontowanie centralnego odkurzacza. Klienci zainteresowani zakupem domów mogą wybierać spośród trzech typów projektów: domu wolno stojącego o powierzchni użytkowej 224 mkw. lub domów w zabudowie bliźniaczej, do wyboru 188 lub 224 mkw. Ceny nieruchomości, tj. domów wraz z działką hipoteczną i udziałem we współwłasności drogi osiedlowej, zaczynają się już od około 5 tys. zł za 1 mkw.