Głównym najemcą obiektu jest firma farmaceutyczna Sanofi Aventis. Największy koncern farmaceutyczny w Europie wynajmuje 5,5 tys. mkw. powierzchni. W sumie w biurowcu funkcjonuje 25 najemców. Budynek North Gate, który wznosi się na wysokość 87 m, został udostępniony najemcom pod koniec 2008 roku. Budynek stoi przy Bonifraterskiej i od strony północnej tworzy wraz z biurowcem Intraco rodzaj bramy wjazdowej do Śródmieścia.

Reklama

Koncept architektoniczny budynku to połączenie dwuczęściowej bryły, składającej się z wieży budynku oraz podium. Przestronny hol wykonany został z naturalnych materiałów – marmuru (w kolorach od jasnego beżu po ciemny brąz) oraz drewna. Na parterze budynku znajduje się powierzchnia usługowo-handlowa oraz restauracja, które zajmują powierzchnię ponad 1 tys. mkw. W budynku znajduje się 13 wind usprawniających komunikację wewnątrz. W ramach projektu powstał także trzypoziomowy parking podziemny na 310 aut.

Biurowiec wyposażony jest w system zarządzania BMS, system bezpieczeństwa oraz kontroli dostępu, sygnalizacji włamania oraz system kamer telewizji przemysłowej. Ponadto w budynku jest dodatkowy agregat prądotwórczy, który w razie awarii przejmie kontrolę nad wszystkimi systemami bezpieczeństwa wraz z systemem oświetlenia awaryjnego. Projekt architektoniczny budynku powstał w pracowni Kancelaria Inwestycyjna Property Project.

Ciekawa jest historia powstawania biurowca. Projekt był bowiem ofiarą zastoju na rynku biurowym w I połowie ubiegłej dekady. Dziewięć lat temu firma Bonifraterska Development, należąca do koncernu Immoconsult Leasinggesellschaft mbH z grupy Volksbank, ogłosiła, że do końca 2004 roku biurowiec będzie gotowy. Kłopoty na rynku spowodowały, że projekt powędrował na półkę. Bonifraterska Development nie zrezygnowała jednak z biurowca i w 2005 roku stanęła do przetargu na budowę siedziby władz województwa. Przetarg wygrała jednak inna spółka.

Dopiero w kwietniu 2006 r. Bonifraterska Development, która po reorganizacji Volksbank Group trafiła pod skrzydła Premiumred, podpisała z Mostostalem Warszawa umowę na generalne wykonawstwo biurowca.