Obecnie najwyższym biurowcem w Polsce jest Warsaw Trade Tower w Warszawie, mierzący 208 metrów. Niedawno wznowiono budowę apartamentowca projektu Daniela Libeskinda, który wyrośnie na wysokość 192 metrów. Nieopodal powstanie Hines Tower liczący "tylko" 162 metry. Zaś w kwietniu ruszy inwestycja Warsaw Spire na stołecznej Woli. Z wynikiem 220 metrów stanie na czele stołecznych budynków.

Reklama

Wysoko mierzy również Wrocław z budynkiem apartamentowo-biurowym Sky Tower, który wzniesie się 212 metrów ponad stolicę Dolnego Śląska. Miał być jeszcze wyższy, ale kryzys dał się we znaki inwestorowi. Na dachu planowany jest taras widokowy. W mieście planowana jest jeszcze jedna wieża o wysokości 160 metrów.

Do wyścigu na wieżowce dołączył też Kraków. Podczas ostatnich targów nieruchomości w Cannes pojawił się projekt budowy dwóch wież po 311 m każda, które byłyby najwyższe w Europie. Kłopot w tym, że władze miasta nie podzielają opinii pomysłodawcy. Ich zdaniem taki obiekt nie przystaje do historycznego kontekstu Krakowa.

Inne duże polskie miasta nie palą się na razie do wyścigu o najwyższy budynek w kraju - kończy "Metro".