Niektóre firmy zwiększyły sprzedaż swoich mieszkań, inne utrzymały stan posiadania. W tym roku deweloperzy zapowiadają jednak duże zwiększenie liczby sprzedawanych mieszkań Jako pierwsza wyniki sprzedażowe za 2010 r. opublikowała spółka Gant Development. Deweloper poinformował, że sprzedał w 2010 r. 979 mieszkań. Tym samym wynik sprzedaży z 2009 r. został poprawiony o ponad 41 proc.

Reklama

"To był przeciętny rok dla rynku mieszkaniowego. Mimo to udało się zanotować rekord sprzedaży i zrealizować zaplanowane założenia" - mówi Karol Antkowiak, prezes Gant Development. Duży udział w ustanowieniu nowego rekordu miała sztandarowa inwestycja w Warszawie – Kaskada na Woli, gdzie deweloperowi udało się sprzedać 216 mieszkań w około 8 miesięcy.

W końcówce roku zaś nieźle sprzedawały się też lokale w nowej inwestycji – Odra Tower we Wrocławiu. W pierwszym miesiącu sprzedaży spółka upłynniła 10 proc. planowanych tam mieszkań. To wszystko wpłynęło na niezły wynik sprzedaży za grudzień. Gant sprzedał wtedy 97 mieszkań.

Niezłymi wynikami pochwalił się też Robyg. Na koniec listopada spółka sprzedała 516 lokali, plany na cały 2010 rok zakładały sprzedaż 530 – 550 mieszkań.

W tym roku deweloper podnosi sobie poprzeczkę jeszcze wyżej i zakłada, że podwoi poziom sprzedaży z 2010 roku. Wprawdzie w ofercie dewelopera jest obecnie około 650 mieszkań, ale w związku z zapowiadanym uruchamianiem nowych projektów na początku tego roku w oferta ma wzrosnąć do ponad 1 tys. lokali.